Bolu Gazetesi
 

Tek kelimeyle ayıp

 
Tek kelimeyle ayıp
12 Şubat 2020 - 21:25 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın talimatıyla Mudurnu yolunda bulunan bir bilboarda İş-Kur meselesi nedeniyle tepki gösterdiği AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın telefon numarasının da yazdığı ilanlar yerleştirildi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, AK Parti Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü ile AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın İŞKUR Müdürüne Bolu Belediyesi’nde personel istihdam edilmemesi yönünde talimat verdiğini iddia etti. AK Parti cephesi söz konusu iddiaları yalanladı.

Bolu’nun günlerdir en çok tartışılan konularından biri olan İŞKUR meselesiyle ilgili Tanju Özcan’dan ‘Yok artık, bu kadar da olmaz’ denilen bir hamle geldi. Başkan Özcan’ın talimatıyla Mudurnu yolu üzerinde bulunan içinde AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın şahsi cep telefonu numarasının da yer aldığı bir yazı yazıldı.

Yazıda şu ifadeler yer aldı: “16 Ocak 2020 tarihinde, Bolu Belediye Şirketimiz tarafından İş-Kur İl Müdürlüğü’ne 200 kişinin Bolu Belediyesi’nde istihdamı için başvuru yapılmıştır.  7 Şubat 2020 günü İş-Kur İl Müdürü telefonda bana “TALEBİNİZ HUKUKA UYGUN, HATTA DİĞER BELEDİYELERDE DE EMSAL UYGULAMALAR DA VAR, AMA BEN BELEDİYE İLE ÇALIŞMAK İSTEMİYORUM” demiştir. Sonra da belediye yetkililerine açıkca “AK Parti Milletvekili ile İL BAŞKANI TOPLANTI YAPIYORLAR, BANA YAP DERLERSE YAPARIM, HABER BEKLİYORUM.” cevabını vermiş. 1 gün sonra da “İZİN VERMEDİLER” demiştir. 200 kişinin ekmek sahibi olması sadece siyasi saikle engellenmiştir. İş-Kur müdürüne emsalleri bulunan talebimizi ‘reddetme’ talimatını veren AK Parti İl Başkanını 0533 xxx xx xx (telefon numarasını habercilik etiği açısından yazmadık) numarasından arayarak bunun sebebini sorabilirsiniz. Ayrıca siyasi makamlardan talimat aldığını kabul eden İş-Kur Müdürü hakkında da gerekli girişimler başlatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım.”

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

  • Serdar doğan ;

    Bunda bir ayıp göremiyorum. Sayın Özcan bir belediye başkanıdır ve benim gördüğüm önüne engel konuluyor ve başkanda bu engeli herkesin görmesini istiyor.

    12 Şubat 2020 22:46
  • Sami gaffaroğlu ;

    Ben bir ayıp göremedim bu tür iftira atılmaz, böyle bir senaryo yazılamaz. Numaranın yazılması da gerçek olduğunun kanıtı olabilir böyle bir iftira atılmak istense numara yazılmazdı…

    12 Şubat 2020 23:13
Etiketler :
AsEvi-Yatay2