Bolu Gazetesi
 

Hamza Canbaş yazdı

 
Hamza Canbaş yazdı
14 Aralık 2019 - 22:57 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

BAKANLIĞIN ALEYNA TİLKİ, SKANDALI!

15 yaşında iken 30 yaşında birisi ile nikâhsız yaşıyordu, 16 yaşında alkollü mekânlarda, çıplak denecek şekilde sahne alıp şarkılar söylüyordu.  Bir anlamda alkollü masaların cicili biçili ama çıplak mezesiydi. Bir anlamda da Pedofilinin dibine kadar reklam yapıyordu. Çuvalla para kazandığı içinde ailesi destekliyordu.

Aleyna Tilki denilen kızdan bahsediyorum. Yaşam tarzı, yaptığı iş beni ilgilendirir mi? Elbette ki evet. Hem pedofili ile mücadele edeceksin, hem İslami yaşam tarzını bu ülkede inşa etmeye çalışacaksın hem de çıkıp bu çocuğa devlet olarak “aferin” diyeceksin. Bu ülkede binlerce İmam Hatip Okulu açacaksın ki, neslimiz “Asımın Nesli” olsun diyeceksin. Sonra da o nesile dönüp, “Gençler işte sizin ilham alacağınız genç bu” diyeceksin. Hadi oradan. İşte bu yüzden beni de, toplumun diğer fertlerini de ilgilendirir.

Şimdi düşünüyorum da, Müzik alanında ödül verilen bu kız, gençlerimize nasıl “ilham” kaynağı olacak. İsminin karşısına “Müzisyen” unvanını koyduğunuzda bu ülkenin gerçek müzisyenlerine hakaret etmiş olmuyor musunuz?

Bu ülkenin hemen hemen her ilinde Güzel Sanatlar Liseleri var, Pek çok Üniversitemizin Güzel Sanatlar Fakülteleri var. Bu okulların “Müzik” bölümünde okuyan yüzlerce gencimiz var ve içlerinde uluslararası ödül almış pek çok 30 yaş altı gencimiz durup dururken, yukarıda saydığımız özelliklerinde ve asla bu ülkenin gencine “ilham kaynağı” olamayacak birisine ödül vermek de neyin nesi?

Memleketin dört bir yanına binlerce İmam Hatip Lisesi açarak, “güya ahlaklı, güya maneviyatla, güya islami tarzda” gençler yetiştirmeye çalışacaksın, sonra da çıkıp Aleyna Tilki denilen kızı bu gençlere gösterip, “Utanın da bu kızdan az biraz ilham” alın diyeceksin. Ne diyeyim Allah bildiği gibi yapsın sizi.

Alınan bu kararlara sesini çıkartmadığı gibi bir de ödül veren Gençlik ve Spor Bakanının, bu ülkeye katabileceği bir şeyin olduğunu ve bizim temsilcimiz olabileceğine olan güvencimin kalmadığını düşünüyorum.

 

 

 

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER