Bolu Gazetesi
 

CHP’de kongre sürecinde neler oluyor

 
CHP’de kongre sürecinde neler oluyor
21 Aralık 2019 - 16:14 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

CHP’nin 11 Ocak’ta yapacağı Merkez İlçe Başkanlığı kongresi için delegelerden imza toplama süreci başlarken, aday olacak isimlere delege listelerinin verilmediği iddia ediliyor.

Öte yandan kongrede tek liste çıkması için CHP İl Başkanı Kazım Karsu ve Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu’un genel merkeze baskı yaptığı iddiaları da ayyuka çıktı.

CHP’de kongre süreci tüm hızıyla devam ederken özellikle Merkez İlçe kongresinde mevcut başkan Ersan Türkoğlu’na muhalif olan isimlerin Çetin Uç etrafında birleşmesi ve Uç’un adaylık için kolları sıvamasından sonra siyasi kulisler oldukça hareketlendi.

Siyasi kulislerden alınan bilgiye göre Çetin Uç’un kongrede aday olmak için delegelerden imza toplamaya başladığı, bu gelişme karşısında mevcut yönetiminde boş durmadığı öğrenildi. Özellikle delege listelerinin Çetin Uç ve ekibine verilmediği dilden dile dolaşırken İl Başkanı Kazım Karsu ve İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu’nun Genel Merkeze giderek kongreye tek liste ile girilmesi için kulis yapacakları öğrenildi.

Daha önce kongre sürecine dahil olmayacağını söyleyen Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın nasıl bir tavır sergileyeceği merakla beklenirken, parti içinde başkan Tanju Özcan’a yakın isimlerin ise mevcut başkan Türkoğlu ile birlikte hareket ettiği ifade ediliyor.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER