Bolu Gazetesi
 

Bu köye muhtar olmak yürek ister

 
Bu köye muhtar olmak yürek ister
08 Ocak 2020 - 12:53 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Gerede’ye bağlı Yeniyapar Köyünde 15 senedir seçilen her muhtar görev süresini tamamlayamadan ölünce köy ahalisi muhtar olmaya korkar oldu.

ÖZEL HABER : Melih MERMER

Gerede’ye bağlı Yeniyapar köyünde 15 senedir seçilen muhtar hayatını kaybediyor. 15 sene boyunca her seçilen muhtar hastalıktan hayatını kaybederken son seçilen muhtar Mevlüt Çarkanat’ta hastalık yüzünden hayatını kaybetti.

Muhtar Çarkanat’ın seçildikten kısa sürede hayatını kaybetmesinden sonra hayatını kaybetmesi üzerine 1. aza olan Ahmet Çelik muhtarlık görevini yürütmeye başaldı. Bu sene yeni muhtar seçmek için Haziran’da seçim olacak fakat köy ahalisinden kimse muhtar adayı olmaya cesaret edemiyor.

Şu an muhtarlık görevini yürüten Ahmet Çelik, “Allah tarafından köyümüze muhtar seçilen kişi hayatını kaybetti. Ölüm allahın taktiri. 15 senedir hiç görev süresini tamamlayan muhtarımız olmadı. Son muhtarımızda Ekim 2019’da hastalıktan hayatını kaybetti. Kanunen 1. aza olduğum için şimdilik ben muhtar oldum. Bu sene Haziran’da köyde muhtarlık seçimi olacak. Fakat herkesin kafası karışık” dedi.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER