Yangınlara müdahale için yol açtılar

Bolu’nun Mengen ilçesindeki ormanlık alanlarda 12 kilometrelik orman yolu açılarak, muhtemel orman yangınlarına daha hızlı müdahale edilmesi planlanıyor.

Yangınlara müdahale için yol açtılar
11 Temmuz 2024

Orman yolları şebeke planlarında yer alan Akkaya Orman İşletme Şefliği, Pazarköy Orman İşletme Şefliği, Mengen Orman İşletme Şefliği ve Kayrak Orman İşletme Şefliği olmak üzere toplam 12 kilometrelik yeni orman yolu yapımı tamamlandı. Toplamda 12 kilometre olan yollar Bolu Orman Bölge Müdürlüğüne ait iş makineleriyle tamamlandı.

Mengen Orman İşletme Müdürlüğü yapı denetim görevlileri tarafından sürekli denetlenen yollarda yolun tekniğine uygun yapılmasının sağlandığı belirtildi. B tipi orman yolu standartlarında yapılan ve bölgedeki üretim, koruma, silvikültür gibi ormancılık faaliyetlerinin daha etkin ve hızlı bir biçimde yapılabilmesi için planlanmış olan yeni yolların, muhtemel orman yangınlarında yangın sahasına daha hızlı ulaşarak erken müdahale ile orman yangınlarının kısa sürede söndürülmesine imkân sağlayacağı ifade edildi.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.