VALİ ÜMİT, 3 GÜNLÜK KORONAVİRÜS VAKA SAYISINI AÇIKLADI

VALİ ÜMİT, 3 GÜNLÜK KORONAVİRÜS VAKA SAYISINI AÇIKLADI
1 Haziran 2020

Bolu Valisi Ahmet Ümit, korona virüs ile mücadele kapsamında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kentte son 3 günde 17 vaka tespit edildiğini söyledi.

Korona virüs ile mücadele kapsamında Bolu Valisi Ahmet Ümit, İzzet Baysal Caddesi üzerinde basın mensupları ile bir araya geldi. Kentteki, son durum hakkında açıklamalarda bulunan Ümit, son 3 günde tespit edilen vaka sayısını açıkladı. Bugün 2, geçtiğimiz gün 7, ondan önceki gün ise 8 vaka tespit ettiklerini duyuran Vali Ümit, 3 günde toplam 17 vaka bulunduğunu açıkladı. Ümit’in açıklamaları şu şekilde:

“Bilindiği gibi bu süreç başladı ama korona virüs salgını bitmiş değil. Salgın devam ediyor. Örneğin bugün 2 tane pozitif vaka tespit edildi. Dün 7 tane tespit edildi. Önceki gün 8 tane tespit edildi. Zaman zaman pozitif vaka tespitleri oluyor. Kısacası, korona virüs salgını bitmiş değil. Temelde 3 önemli unsura dikkat etmek zorundayız. Yani lokantalar, restoranlar, kafe ve benzeri yerlerde kesinlikle sosyal mesafe bir buçuk metre içinde olmamız gerekiyor. Yine mutlaka maske takmamız gerekiyor. Hijyen şartlarına çok iyi uymamız gerekiyor. En önemlisi bunu toplumumuzun her kademesinde yapmamız gerekiyor. Belli kesimin yapması, belli kesimin yapmaması doğru değil. Tedbirlere uyarsak, yerine getirirsek biz pandemi ile mücadele noktasında geriye dönmek zorunda kalmayız”

3 yorum yapılmış

  • Bolu1 Haziran 2020 - 20:16
    Bolu'da yeterli denetim olmadığını düşünüyor ve görüyorum, insanlar gayet rahat, umursamaz davranıyorlar böyle yapanlar yüzünden süreç uzuyor ve dikkat eden insanların hakkına giriyorlar.
  • Zuhal1 Haziran 2020 - 22:50
    Yeterli denetim evet yok bugün belediye otobüsüne binmek istedim ama maalesefki full doluydu ve ayaktada müşteriler vardı denetimler ve gerekli yasaklar devam etmediği sürece maalesefki vakalar çoğalarak devam edecek herkes gayet rahat sosyal mesafe yok
  • Hakan 2 Haziran 2020 - 17:45
    Bu kadar abartmaya gerek yok günde 20-25 kişi ölüyor 80 milyon nüfuslu ülkede günde diğer hastalıklardan 1000 lerce ölen var bu ülkede onları hiç konuşan yok bu virüs çok tehlikeli o zaman bu siyasiler niye maske takmıyor öyle olsa korkudan maske çıkarmazlar vali beyde niye maske yok hadi bakalım biri cevap versin kendilerine gelince ne sosyal mesafe nede maske var anlayacağınız bu iş faso fiso

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.