Bolu Gazetesi
 

Tanju Başkan sahaya iniyor

 
Tanju Başkan sahaya iniyor
24 Şubat 2020 - 9:59 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından bu yıl 3 kat asfalt, 4 kat daha fazla taş döşeneceğini söyledi. Özcan, bundan sonra sokakta daha fazla yer alacağını belirterek, “1 Mart tarihinden itibaren artık hep sokakta olacağım. Çalışmaları yerinde inceleyeceğim. Bu sene 33 park açılışı gerçekleştireceğiz” dedi. 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan,  önümüzdeki günlerden itibaren, sokakta olacağını vatandaşlarla bir araya geleceğini ve çalışmaları yerinde inceleyeceğini söyledi. Başkan Özcan, “Vatandaşımızın bu konudaki eleştirileri haklı. Ben hayatım boyunca, sokakta siyaset yaptım. 1 Mart tarihinden itibaren artık ben bir iki saatimi belediye binasında geçiririm, onun dışında hep sokakta olacağım. Esnafı ziyaret edeceğim, yapılan çalışmaları, yol çalışmalarını yerinde inceleyeceğim. Park bahçelerin çalışmalarını yerinde inceleyeceğim. Bu çalışmalara hız vermek için artık kendimi dışarı atıyorum” dedi.

“BU SENEYE HİÇ OLMADIĞI KADAR HAZIRLIKLI GİRİYORUZ”

Bolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından bu yıl 3 kat asfalt, 4 kat daha fazla taş döşeneceğini söyleyen Özcan, “Bu seneye hiç olmadığı kadar hazırlıklı giriyoruz. Bu yıl, geçen yıl yapılan asfaltın en az 3 katı atılacak. Geçen yıl döşenen taşın yaklaşık 4 katı kadar taş üretimi olacak. Birçok yerde kaldırımların yenilendiğini göreceksiniz” diye konuştu.

2020’DE 4 PROJE BAŞLAYACAK

2020 yılında 4 tane projeye başlayacaklarını ifade eden Başkan Özcan şöyle devam etti: “Bu yıl bunun yanı sıra,  65 milyon TL’ye mal olacak pis su arıtmayı yapacağız. 18 milyon TL’ye mal olacak Karadere Tünelinin kaplamasını yapacağız. Keza, 14 milyon TL hala Orman Bölge Müdürlüğünün parasını ödeyeceğiz. Bir de, belediyenin yanında çukur olarak nitelendirdiğimiz iş merkezini de bu sene hızlı bir şekilde başlatacağız. İş merkezi tarzı yapılacak, projesinde bazı değişiklikler oldu. Daha ticari bir hale getirildi. Büyük bir ihtimalle kat karşılığı şeklinde olacak. Elektrik statikleri yapılıyor şu an artık son aşamaya gelindi. Hızlı bir şekilde ihalesi yapılacak.”

“33 PARK AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yeni yapılacak ve restore edilecek parklarla beraber 33 park açılacağını söyleyen Başkan Özcan, “Bu sene Park Bahçeler Müdürlüğünün bana verdiği bilgiye göre yenilenmiş park olmak üzere çoğu da yeni park olmak üzere bu sene 33 park açılışı gerçekleştireceğiz. Ama bunların bir kısmı var olan ama çok bakımsız parklar. Bunun önemli bir kısmı 3’te 2’si de yeni yapılacak parklar. Yani 18 – 20 adet yeni park olacak. Bunların yapımına başlandı, açılışları yapılacak. Bu sene yine Ataşehir Belediyemizin bize bir sözü vardı. Ataşehir Belediyemiz de inşallah Bolu’muza bir park kazandıracak” dedi.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER