Bolu Gazetesi
 

Özcan, Cumhurbaşkanı ile görüşmek istiyor

 
Özcan, Cumhurbaşkanı ile görüşmek istiyor
03 Ocak 2020 - 7:09 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yapılacak olan Yeni Hızlı Tren’in Ankara-Bolu-Düzce-Sakarya-Kocaeli-İstanbul güzergahlarından geçmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan randevu talep etti.  Bolu Belediye Meclisi Ocak Ayı 1. Oturumunda konuyla alakalı konuşan Başkan Özcan, “Bu yüksek hızlı trenin Bolu üzerinden geçmesi Bolu’muza çok şey katacaktır. Sayın Cumhurbaşkanı randevuyu vermezse gerekirse 50 kez de ararız” dedi.

Hızlı trenle alakalı Düzce ciddi adımlarda atmış, kampanyalar başlatmıştı. Bolu’dan da MÜSİAD ve Başkan Özcan, ellerini taşın altına koydular.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan randevu talep eden Tanju Özcan, randevunun kabul edilmesi durumunda tek başına değil de Ticaret Odası, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri olarak görüşeceklerini açıkladı.

Konunun siyasi bir mesele olmadığının altını çizen Özcan, “Bolumuzun geleceğiyle alakalı çok önemli bir mesele. Bu yüksek hızlı tren yapılacaksa Bolu üzerinden geçmesi Bolu’muza çok  şey katacaktır. Eğer sayın Cumhurbaşkanımız randevuyu vermezse gerekirse 50 kez de ararız. İnşallah randevu talebimiz karşılık bulur. Hızlı tren hattının Düzce güzergahı üzerinde Ankara’ya ulaşma noktasında Düzce’nin etkili girişimleri var ama maalesef bizde yok. Üzülerek söylüyorum ki diğer hat, güzergah bakanlık nezdinde daha ağır basmaya başlamış,. Düzce’nin daha ciddi girişimleri var. Bizim de sesimizi biraz daha yükseltmemiz gerekiyor. Bu randevuyu alana kadar da uğraşacağım” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER