O hastane karantina hastanesi oldu

O hastane karantina hastanesi oldu
5 Nisan 2020

Bolu’da, koronavirüs tedbirleri kapsamında salgının daha fazla yayılmaması amacıyla İzolasyon Hastanesi kuruluyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İl Hıfzıssıhha Kurulu, Bolu’da çalışmalarını hızla sürdürüyor. Alınan kararlar kapsamında vaka sayısının artmasının önüne geçmesi hedeflenirken, İl Sağlık Müdürlüğü de diğer yandan ek çalışmalar yaparak koronavirüse karşı mücadele ediyor. Kentteki her nokta dezenfekte edilirken, sosyal mesafe ve temas konusunda vatandaşlar sık sık uyarılıyor.

BOLU’DA YENİ ADIM

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ise yeni bir önlem için ilk adımlar atıldı. Üst düzey şüphe taşıyan vatandaşların, diğer insanlarla temaslarının önüne geçmek adına İl Sağlık Müdürlüğü yönetimi, izolasyon hastanesi fikrini hayata geçiriyor. Karacasu’da bulunan Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne bağlı Fizik Tedavi Hastanesi’nin yeni açılan binasını boşaltan İl Sağlık Müdürlüğü yönetimi, burada ayrılan 70 odayı üst düzey şüphe taşıyan hastaların izolasyonu için kullanacak. Virüsün kuluçka süresi boyunca burada kalacak olan vatandaşlar, testlerinin pozitif çıkması durumunda tedavi altına alınacak.

Bolu Takip

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.