Bolu Gazetesi
 

Nurettin Doğanay’dan Tanju Özcan’a cevap

 
Nurettin Doğanay’dan Tanju Özcan’a cevap
06 Ağustos 2019 - 12:37 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın AK Partili siyasetçilerin bugüne kadar kendisine ziyarete gelmemelerine sitem etmesinin ardından AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay bir açıklama yaptı. Doğanay, “Ben seçimin 2. günü kendisine telefon ettim. Hayırlı olsun deyip randevu talep edecektim. Kendisi ne telefonumu açtı nede geri dönüş yaptı. Buna şu anki Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir ve gazeteciler Caner Güngör ile Mehmet Ali Atalay şahittir. Bu arkadaşlar desinler ki Nurettin Doğanay aramadı. Bende yarın istifa ederim.” dedi.

Başkan Tanju Özcan’ın AK Partili siyasetçilerin ziyaret ve önüne engel oldukları sitemine AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay’dan cevap gecikmedi.

TELEFONUMU AÇMADI, GERİ DÖNÜŞ YAPMADI

Doğanay hemen seçimin 2. günü Başkan Özcan’ı tebrik etmek ve randevu almak için aradığını belirterek, “Ben seçimin 2. günü kendisini telefonla aradım. Hem hayırlı olsun diyecektim hemde kendisini ziyaret etmek için randevu alacaktım. Fakat kendisi telefonu açmadığı gibi gün bugün geri dönüş bile yapmadı. Benim Tanju Özcan’ı hayırlı olsun demek ve randevu almak için aradığıma şu anki Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, gazeteciler Caner Güngör ve Mehmet Ali Atalay şahittir. Bu arkadaşlar desinler ki Nurettin Doğanay aramadı, bende yarın istifa edeceğim” dedi.

BİZİM CHP’Lİ BELEDİYELERE NELER YAPTIĞIMIZI HER KES BİLİYOR

Doğanay, Özcan’ın ‘önümde engel olmasınlar sözüne karşılıkta, “Ben CHP İl Başkanını kongre sonrasında ilk ziyaret eden siyasetçiyim. Bunu tüm Bolu biliyor.  Bakanlıklardan para gelmesi için iktidar partisinin belediye başkanı adayının seçilmesine gerek yok diyordu. Ya seçimden önce ki Tanju Özcan yalan söylüyor yada şimdi ki. Bolu için yapılacak hiç bir şeyin önünde engel olmayız. Mesela bunun örnekleri var. Mengen Belediyesi CHP’de Mengen’e yaptıklarımız belli. Kıbrıscık Belediyesi CHP’de. Kıbrıscığın yolundan tutunda, ormana ait bungalovların belediye verilmesi için bizzat uğraşıp belediyeye verdirten biziz” dedi.

HER ŞEYE AĞLAYACAK BİR ŞEY BULUYOR

Doğanay açıklamasının devamında, “Belediye ağlama duvarını geçti. Her şeye ağlayacak bir şey buluyor. Bu işi yapabilecek gibi görünmüyorlar. Şimdiden böyle saçma sapan konularla gündem değiştirip başarısızlıklarını örtmeye çalışıyorlar. Neticede Bolu halkı icraat bekliyor. Verdiği sözleri yerine getirmesini bekliyor. Fakat sayın başkan Fatih Metin şunu yaptı, özel idare bunu yaptı, bana hayırlı olsuna gelmediler gibi fındık kabuğunu doldurmayan mevzularla Bolu gündemini meşgul ediyor. Kardeşim sen özel idarenin parasına güvenipte mi belediye başkanı oldun, Fatih Metin’e güvenipte mi belediye başkanı oldun. Fatih Metin’in Bolu için yaptıklarını buraya yazmaya kalksak sayfalar yetmez. Ağlama işini bırak icraat kısmına geç. Zira Belediye Başkanlığı makamı ağlama duvarı değil icraat yeridir. Çöp toplayamıyorsun ‘bizi sabote ediyorlar’ deyip halkı sabaotjcı yerine koyuyorsun. Karadere sularını getiremiyorsun Fatih Metin’i suçluyorsun. Paraya ihtiyacım var diyorsun Özel İdareyi suçluyorsun. Moralim bozuk diyorsun ‘bana hayırlı olsuna gelmediler’ diyorsun. Tanju bey artık muhalafette değilsiniz. Bolu halkı sizi icraat için seçti. Seçildiğiniz koltuğun hakkını veriniz” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER