Bolu Gazetesi
 

Minik öğrencilerin fotoğraf sevinci

 
Minik öğrencilerin fotoğraf sevinci
23 Şubat 2020 - 11:24 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

BOLU’da ilk defa bir İlkokulda öğrencilerine Temel Fotoğraf Eğitimi verildi.  Fotoğraf Sanatı Derneği (BOFSAD)Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Canbaş ve Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Kudu Arıcan tarafından, Bolu Atatürk İlköğretim Okulundaki fotoğrafa meraklı minik öğrencilere verilen Temel Fotoğraf Eğitimi özel olarak, ilkokul öğrencilerini anlayabileceği bir dilde hazırlandı.  Altı saatlik Temel Fotoğraf Eğitimini tamamlayan minik öğrencilere katılım belgeleri törenle verildi.

Minik öğrencilerle birlikte çok keyifli anlar yaşadıklarını belirten Ayşe Kudur Arıcan, “Onların öğrenme istekleri ve konulara olan ilgisi çok güzeldi. Hep beraber güzel bir eğitim süreci yaşadık. İçlerinden gelecekte çok güzel fotoğraf sanatçıları çıkacaktır” diyerek miniklere verilen fotoğraf eğitimlerinin Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği (BOFSAD) Sanat Merkezinde devam edeceğini ve miniklere yönelik Fotoğraf Atölyesinin yakında açılacağı müjdesini verdi.

Portre, Manzara, Makro çekim teknikleri konularında minik öğrencilere fotoğrafın inceliklerini anlatıldığını söyleyen Bolu Fotoğraf Derneği Başkanı Hamza Canbaş, “Bu konu, Yönetim Kurulu Üyemiz Ayşe Kudu Arıcan’ın bir projesi idi.  Fotoğrafı minik öğrencilere sevdirmek ve fotoğraf sevgisini küçük yaşta kazandırmak istedik. Fotoğrafı seven kişi hem çevresini hem de diğer insanları sevecektir. Fotoğrafı seven kişinin aynı zamanda diğer duyuları da açık olacağından olayları bakışı değişecek, gözlemleme ve algılama yeteneği gelişecektir.” Dedi.

Bolu Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Fuat Bayramoğlu, okullarında yapılan fotoğraf etkinliği için, öğrencileri ve velileri adına Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği’ne teşekkür etti.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER