Bolu Gazetesi
 

LASTİKÇİLERDE YOĞUNLUK!

 
LASTİKÇİLERDE YOĞUNLUK!
28 Kasım 2019 - 20:57 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Tüm Türkiye genelinde şehirler arası  yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda zorunlu olan kış lastiği uygulaması 1 Aralık’ ta başlıyor. Kurala uymayan araçların sürücülerine 625 lira ceza kesilecek.

Türkiye genelinde kış aylarının gelmesi ile birlikte kış lastiği uygulaması da başlıyor. 1 Aralık itibari ile şehirler arası  yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda zorunlu olan kış lastiği uygulaması 1 Aralık’ ta başlıyor. Kurala uymayan araçların sürücülerine 625 lira ceza kesilecek. Sanayi bölgesinde ve lastikçilerde kış lastiği değişimi ve satışında ise yoğunluklar yaşanıyor.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan sanayi esnaflarından Rahmi Aksoy “Öncelikle malum önümüz kış. Emniyetli sürüş için yapmamız gerekenleri yapmalıyız. Bolumuz ve ülkemiz kış aylarını sert geçiren bir iklime sahip. Kış lastiği deyip ve ben sadece şehir içerisinde araç kullanıyorum dememek gerekiyor. Öncelikle kendimizin ve aracımızda taşıdığımız insanların can güvenliği için kış aylarında lastiklerinize bakım ve değişim yaptırmalıyız. Aralık 1 itibari ile özellikle şehirler arası  yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda zorunlu olan kış lastiği uygulaması başlıyor. Cezaları ağır olan bir uygulama. Son 1 aydır yoğun bir şekilde çalışıyoruz.  Tüm sürücüleri bizlerde bir kez daha uyarıyoruz.”şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER