Bolu Gazetesi
 

Kaynaşlı Belediye Başkanı ihraç edildi

 
Kaynaşlı Belediye Başkanı ihraç edildi
15 Ocak 2020 - 11:47 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’in A Milli Kadın Voleybol Takımı hakkında yaptığı paylaşım hem büyük tepki çekti hem de partisiyle bağlarının kopmasına yol açtı. Şahin MHP’de Belediye Başkanları listesinden kaldırıldı.

Tepki çeken paylaşım

Başkan Şahin, dün facebook hesabı üzerinden A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Almanya’yı yenerek Tokyo’da olimpiyatlara katılma hakkı kazanması sonrası yaptığı paylaşımda, “Allahu Teala’nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo’ya gidiyoruz diye sevineceksin. Dünya şampiyonu olsan ne yazar. Müslüman kadın adap ve haya sahibidir. Yaptığı her işte Allah rızası gözetir. Dinimize göre kadınlar kendi aralarında spor yapabilirler. Erkekler huzurunda açık saçık olarak değil.” ifadelerini kullandı.

Bu mesaj kısa sürede Türkiye gündemine oturdu. Büyüyen tepki ve eleştiriler üzerine beklenen oldu ve MHP’den ‘Birol Şahin’ açıklaması geldi.

“Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, belediye başkanları listemizden düşürülmüştür”

Açıklama, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz tarafından twitter üzerinden yapıldı. Durmaz, yaptığı açıklamada, “Milletçe haklı gururumuz olan Filenin Sultanları halkında, yapmış olduğu çirkin paylaşımı nedeniyle; Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyin talimatlarıyla, Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, belediye başkanları listemizden düşürülmüştür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur…” bilgilendirmesi yaptı.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER