Karavancılar Bolu'ya akın edecek

Karavancılar Bolu'ya akın edecek
29 Mart 2021

Kiralama ve satış işlerini yürüten bir karavan firmasının kurucularından Turizmci Tarık Irmak, Bolu'dan 15 dönüm arazi satın aldıklarını ve karavancılar için hazırlık yaptıklarını söyledi.

Bir yılını dolduran pandemi hayatımızı derinden etkilerken, alışkanlıklarımızı da değiştirdi. En radikal değişikliklerden biri ise tatil sektöründe yaşandı. Tatilcilerin vazgeçilmezi olan beş yıldızlı otellerin yerini butik oteller alırken, tatil, gezi ve kamp tutkunlarının yeni gözdesi ise ‘karavan’ oldu.

Turizmci Tarık Irmak ve Eğitimci Berkan Ülker tarafından kurulan Shantigo Karavan karavan tutkunlarına hizmet veriyor. Özellikle motokaravanlara yoğun ilgi olduğunu belirten Irmak, “Yaşamımızın birçok alanını etkileyen pandemi, tatil planlarındaki alışkanlıklarımızı da değiştirdi. Kalabalık plajlar, havuzlar, büyük otellerin yerini daha sakin, bireysel tatil planları almaya başladı. Özgür, daha izole bir tatil isteyenler karavanlı tatil seçeneğini de tatil planlarına ekliyor. Evinde, ofisinde dört duvar arasında kalan insanlar, doğa özlemini gidermek, ailesiyle, sevdikleriyle seyahat etmek, vakit geçirmek için karavanı tercih ediyor. Amerika’da 1930’larda popülerlik kazanan karavan kültürü pandemi sebebiyle Türkiye’nin de en moda tatil seçenekleri arasına girmiş durumda” dedi.

BOLU'DAN 15 DÖNÜM ARAZİ SATIN ALDIK

Firmalarının sosyal sorumluluk projelerine önem verdiğinin altını çizen Irmak, “Gelecek nesillere daha yaşanılır bir dünya bırakmamız gerekiyor. Firmamız bu konuda üzerine düşeni yapmak için farklı sosyal sorumluluk projeleri yürütüyor. Çocuklar, gençlerimiz doğayı sevsin, doğaya alışsın istiyoruz. Karavanla bu hayalimizi başarabileceğimizi düşünüyoruz. İstanbul’da bir hatıra ormanı kurup, karavan kiralayıcılarımızın her biri adına bir fidan dikmeyi planlıyoruz. Bolu’da 15 dönüm alan üzerine kuracağımız diğer Hatıra Ormanımızın arazisini satın aldık. Bu konularda işbirliği yapmak isteyen kurum veya kişilerin tekliflerine açığız” şeklinde konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.