Bolu Gazetesi
 

Karadere sularında önemli gelişme

 
Karadere sularında önemli gelişme
28 Ağustos 2019 - 9:14 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Karadere sularına yeterli ödenek verilmediği ve Gölcük işletmesinin tekrar Milli Parklara devredileceği şeklinde ki dedikodulara açıklık getirdi. Karadere sularında devletin üzerine düşeni yapacağını belirten Bakan Yardımcısı Metin, “Belediyenin işi ile alakalı takibi belediye başkanı yapacak. Devlet Su İşleri tarafından yapılacak olan işlerin takibini de ben yapacağım. Bugün zaten Karadere’ye gideceğim ve o yapılmayan ödeneği, olmayan denilen işin borusunu döşemeye başlayacağız. Dolayısıyla bizim bu noktada uyumlu çalışmamız için belediyenin de görevini yerine getirmesi gerekmektedir” dedi. Gölcük’le ilgili de konuşan Metin, sözleşmeye uygun davranılması durumunda her hangi bir sıkıntı yaşanmayacağını belirtti.

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Bolu’ya gelen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Karadere sularına yeterli ödenek ayrılmadığı şeklindeki eleştirilere cevap verdi. Metin, “İçme suyu projesi AK Parti’nin projesi. Ancak şuanda bir görev değişikliği oldu. Evet, o sözü biz verdik, arkasındayız. Sıkıntı şu: belediye şuanda kimde? CHP’de! Dolayısıyla bu işin takibinin Bolu adına görevlisi o. Hem o hem de biz. Çünkü bu proje belediye olarak AK Parti döneminde ortaya koyulmuş, milletvekilleri, il başkanı ve belediye başkanı ile birlikte defalarca Ankara’da yapılan müzakereler sonrası yapım ihalesi olmuş, yapımına başlanmış ve gerçekten çok güzel bir tünel yapılmış. İşin daha hızlı gerçekleştirilmesi adına diğer kısmın ihalesi de yapılmış fakat orada kalmış. Dolayısıyla iş belediyenin işi. Belediyenin işi ile alakalı takibi belediye başkanı yapacak. Devlet Su İşleri tarafından yapılacak olan işlerin takibini de ben yapacağım. Bugün zaten Karadere’ye gideceğim ve o yapılmayan ödeneği, olmayan denilen işin borusunu döşemeye başlayacağız. Dolayısıyla bizim bu noktada uyumlu çalışmamız için belediyenin de görevini yerine getirmesi gerekmektedir. Bu işte kimin hangi görevi yaptığını göreceksiniz ve inşallah herkes kendi görevini yapacak ve Bolu içme suyuna kavuşacak. Ödenek problemi de bu kardeşiniz burada olduğu sürece olmayacaktır. Yeter ki gayret olsun, çaba olsun bu konuda adım olsun. Biz bir adıma on adım atarak karşılık veririz. Hiç merak etmeyin bizim hayalimizdir, bizim arzumuzdur Devlet Su İşleri olarak içme suyu ile alakalı gerekli ödenekleri ayrıldı, ihalesi de yapıldı ve en kısa sürede bu iş yapılacak ve bitecek” dedi.

“KORUMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR”

Gölcük’e sürekli müfettiş gönderildiği iddiasının doğru olmadığını belirten Metin, “Gölcük ile ilgili olarak da bir kez müfettiş geldi. Yani her gün müfettiş gelmişliği yok. Bu müfettişin gelmesi de tamamıyla kurumun rutin denetim kapsamında içerisi olan bir işlemdir. Bu da çok doğaldır. Çünkü netice olarak yer Milli Parklara aittir. Bu noktada belediye ile yapılan bir sözleşme sonrası kiralama yapılmıştır. Dolayısıyla bu kiralama noktasında ki işlemler uygun yapılıyor mu yapılıyor mu tabi ki bunu kurum araştırıp soracak. Eğer sözleşmeye aykırı bir durum varsa uyaracak. Eğer uyarıya rağmen hukuka aykırılık devam ediyorsa gereğini yapacak. Bu tamamıyla hukuk çerçevesinde yapılan bir işlemdir. Farklı bir şey olsa farklı bir tavır uygulanır. Dediğim gibi herkes işini yapacak. İşini düzgün yaptıktan sonra kimsenin kimseyle bir problemi olmaz. Orası da Bolu’nun bir değeridir, korumak hepimizin görevidir. Gölcük gibi diğer değerlerimizi de en iyi şekilde Orman teşkilatı olarak koruyacağız, korumaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER