Hera herkesin önünde uyuşturucuyu böyle buldu

Bolu'da 26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü'nde narkotik köpeği "Hera" hünerlerini sergiledi. Hera'nın, oluşturulan özel parkurda uyuşturucu bulduğu anlar vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edildi.

27 Haziran 2024

Bolu Kent Meydanı'nda 26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü etkinlikleri düzenlendi. Bolu İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Yeşilay ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Mimarlık Fakültesi öğrencileri stant kurdu. Meydanda bulunan vatandaşlara bağımlılıkla mücadele yöntemleri anlatıldı. Programa, Bolu Valisi Erkan Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Jandarma Komutanı Mehmet Avcı ve BAİBÜ Rektörü Mustafa Alişarlı da katıldı.

Stantların bulunduğu alanda polis ekipleri tarafından narkotik köpeği için parkur oluşturuldu. Polis memurları tarafından parkur alanı içerisine uyuşturucu madde saklandı. Araçtan indirilen narkotik köpeği Hera, hazırlanan parkurda uyuşturucu maddeyi aradı. Vatandaşlar tarafından ilgiyle izlenen gösteride Hera kısa süre içerisinde uyuşturucunun saklı olduğu kutuya tepki verdi. Uyuşturucu maddeyi bulan Hera, vatandaşlar tarafından alkışlandı.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.