Bolu Gazetesi
 

Hangi cemaate ve tarikata ne verildi

 
Hangi cemaate ve tarikata ne verildi
01 Ekim 2019 - 9:35 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan yaptığı basın açıklamasında, “Bolu Belediyesi’nde bazı tarikat ve cemaatlere yapılan yardımlar vardı. İsim vermiyorum. Kiraları ödenen yerler vardı. Bunların tamamını kaldırdık” dedi. Başkanın bu açıklamasından sonra vatandaş doğal olarak hangi tarikata, hangi cemaate kaç para veya ne verildiğini merak ediyor. Başkan Özcan’ın bu tarikat ve cemaat isimlerini de açıklamasını bekliyor.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye binasında makamında düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalar sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Başkan Özcan, kamuoyunu yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu.

“BAZI TARİKAT VE CEMAATLERE YAPILAN YARDIMLAR VARDI”

31 Mart seçimleri sonrası CHP’nin kazandığı illerde başkanların dernek, cemaat ve tarikatlara yönelik yardımlar yapıldığı yönünde açıklamalar ulusal gündemde sürekli olarak duyuruluyordu. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da konu hakkında ilk defa bir açıklamada bulundu. Gazetecilerin TÜGVA hakkındaki sorusunu yanıtlayan Başkan Özcan, Bolu Belediyesi tarafından bazı tarikat ve cemaatlere yardım yapıldığını fakat bu yardımların artık kesildiğini söyleyerek, “TÜGVA ile ilgili süreç devam ediyor. Parkın tamamını işgal ediyorlardı. Sınırları içine çektik. Benim hala içime sinmiyor. Orada hala bağlayıcılığı olan bir protokol var. Önümüzdeki günlerde onun durumunu yeniden ele alacağız. Bolu Belediyesi’nde bazı tarikat ve cemaatlere yapılan yardımlar vardı. İsim vermiyorum. Kiraları ödenen yerler vardı. Bunların tamamını kaldırdık. Bolu Belediyesi şu andan itibaren hiçbir tarikata ve derneğe ayni ile nakdi yardım yapmıyor. Bunu bilmenizi istiyorum” ifadelerini kullandı.

HANGİ CEMAAT VE TARİKATLARA NE VERİLDİ AÇIKLA

Başkanın bu açıklamasından sonra vatandaş doğal olarak hangi tarikata, hangi cemaate kaç para veya ne verildiğini merak ediyor. Başkan Özcan’ın bu tarikat ve cemaat isimlerini de açıklamasını bekliyor.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER