Bolu Gazetesi
 

Hamza Canbaş yazdı

 
Hamza Canbaş yazdı
23 Nisan 2019 - 11:09 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

AK PARTİ SUÇLU ARIYOR

AK Parti, Belediye Başkanlığını kaybettiği yerlerde nedenlerini araştırıyor. Bu anlamda anketörler sokağa çıktı.

Aslında, sonuç ülke geneline aynı ama biz yerelde bir haber sitesi olduğumuzdan Bolu ile ilgilenelim. Soru şu: Fatih Metin niye kaybetti? Aklımda kaldığı kadarıyla, a- Yabancı olduğu için, b- Bolu’yu tanımadığı için, c- Kendini iyi anlatamadığı için, d- İl Başkanlığı iyi çalışmadığı için, e- Mevcut Belediye Başkanı desteklemediği için. Şıklarda yanılabilirim ama üç aşağı beş yukarı böyle sonuçlar var. Esasında sona bir “Hepsi” şıkkı eklemeleri gerekirdi.

Bi kere soru yanlış, Fatih Metin niye kaybetti yerine, Tanju Özcan nasıl kazandı şeklinde bir soru sorulmalıydı. O zaman şıklar; a- Alaaddin Yılmaz’a ‘Alaaddin abi’ diyerek Ak Parti tabanına, Başkan beni destekliyor mesajı verdi. Ak Parti tabanından da epey oy aldı. b- Vekilliği sırasında her hafta sonu Bolu’ya gelerek pek çok kimsenin cemiyetinde yer aldı. c- Kadın kolları çok çalıştı, d- CHP’nin laiklik ilkesine rağmen, adaylığını açıkladığı ilk gün, ‘kazanırsam, Kur’an-ı Kerim üzerine yemin edip göreve başlayacağım’ diyerek muhafazakar kesime gülümsedi.

Şimdi tekrar başa dönelim, bu durumda, Fatih Metin seçim kaybetmiş mi oluyor, yoksa Tanju Özcan kazanmış mı oluyor? Fatih Metin’i suçlayıp hiç kimse Zeytin Yağı gibi üste çıkmaya kalkışmasın. Ülke genelinde unutulup giden KHK mağdurları ve onların yakınlarını göz ardı ederek, onları unutarak zaten başarılı olmanız mucize olurdu ve mucizeler de her zaman gerçekleşmez.

Ayrıca, ahbap çavuş ilişkileri ile oluşturulan kadroların çalışmayacağı zaten bilinen bir gerçek. Ve tır kamyonunun kasasından vatandaşa kâğıt bardakta çay dağıtarak kadın kolları ve gençlik kolları çalışmış olmuyor. Biraz sahada görünelim de kazanınca Belediye’ye kapağı atarız mantığı ile çalışan organların seçim kaybettirecekleri bilinen bir gerçek.

CHP Kadın Kollarını yürekte kutlarım. Taaa 24 Haziran öncesinden beri kapı kapı ev ev dolaşarak inandıkları davalarını anlatmaya çalıştılar. Peki, “nasılsa, Belediye’yi kazandık” diyerek evlerine döndüler mi? Ne gezer, hala çalışıyorlar, hala çalışıyorlar. Şimdilerde de hem teşekkür ediyorlar hem de 4,5 yıl sonraki seçime çalışıyorlar. Ak Partili kadın kolları ne yapıyor bilen var mı? Zuhal Toker Işın, bir kadın kolları başkanı nasıl çalışırmış herkese gösterdi. Öyle oradan maaş, buradan avantalar organları çalıştırmıyor.  Gönül işi bu işler. O zaman ortaya ne çıkıyor, demek ki Ak Parti’nin organları gönüllü iş yapmıyor.  Bobesin hesapları bir açıklanırsa işte o zaman kopar kızılca kıyamet.

Neyse çok uzatmayalım, Fatih Metin’i falanda suçlamaktan vaz geçin Bu arada, Gıda Tarım ve Ormancılık Bakan Yardımcılığı Görevine atanan Sayın Fatih Metin’e yeni görevi hayırlı olsun. Umarım aklının bir köşesinden Bolu Belediye Başkanlığı geçiyorsa, nasıl davranacağını, kimlerle yol arkadaşlığı yapacağının hesabını kitabını iyi yapar.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER