Bolu Gazetesi
 

Hamza Canbaş yazdı…

 
Hamza Canbaş yazdı…
25 Mart 2019 - 8:55 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Adalet tecelli etsin 

31 MART Yerel Seçimleri için artık son haftaya girdik. Seçime katılan adaylar son kozlarını paylaşıyor. Ak Parti ve CHP’nin adayı Bolu’da kıyasıya rekabet içindeler. Toplumun her kesiminden oy istiyorlar. Haklılar. 

Gerçi bizim Bolu’da olmadı ama bazı seçim bölgelerinde bu oy isteme olayı biraz abartıldı elbette ki. 

Emeklilerin oyuna talip oldular. Taşeron işçilerin oyuna talip oldular. Esnafın oyuna talip oldular. Pazarcının oyuna talip oldular. Sanayicinin oyuna talip oldular. Memurun oyuna talip oldular. Öğrencinin oyuna talip oldular. Ev hanımlarının oyuna talip oldular. 

Hatta daha da ileri gidip, CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, PKK’lıların bile oylarına talip olduğunu açıkladı. 

Ancak! 

Hiç kimse, bu kişilerin isimlerin dahi ağızlarını almadı. 

Hiçbir basın kurumu bu kişilere sayfalarında yer vermedi. 

Hiçbir yazar bu kişileri köşelerine taşımadı.  

Veee, hiç kimse onların oylarına talip olmadı. 

Onlar, geciken adalet yüzünden mağdur olan KHK’lılar. 

Biliyorsunuz, 15 Temmuz sonrasında Fetöcü oldukları ya da iltisaklı oldukları gerekçesiyle kamudan pek çok görevli, KHK ile görevlerinden uzaklaştırıldılar.  

Haklarında yapılan soruşturmalar sonucunda içlerinden ceza alanlar cezalarını çekiyor. Ancak, yapılan soruşturmalar ve tahkikatlar sonucunda ifadeleri bile alınmadan beraat edenler var ve bunlar devletin kendilerine şefkat kollarını uzatıp görevlerine iadelerini bekliyor.  

Bu kişiler pek çok kişinin yakını, akrabası, dostu, arkadaşı. Ve sürekli etraflarına dert yanan bu kişiler umutlarını bu seçime bağlamış durumdalar. Ve git gide umutları tükeniyor.  

Artık, adalet tecelli etsin, haklarında suç unsuruna rastlanmayan,  KHK ile görevlerinden uzaklaştırılanlar görevlerine dönsün. 

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER