Bolu Gazetesi
 

Hamza Canbaş yazdı

 
Hamza Canbaş yazdı
02 Aralık 2019 - 11:50 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

HEPİMİZ ALEVİYİZ, HEPİMİZ SÜNNİYİZ

ESKİ bir senaryo ısıtılıp, üzerinde birkaç küçük yenilenme yapılarak yeniden sahnelenmeye başladı.

Son zamanlarda sosyal medya üzerinden, Alevilerin evlerinin işaretlendiğine yönelik pek çok sayıda paylaşım görüyorum. Bu paylaşımların gerçek dışı olduğunu var sayarak, ya da bunları yapanların bu ülkeye düşmanlıklarının olduğunu düşünerek, diyorum ki, “Türk milleti olarak biz bu filmi daha önce de izledik.”

Alevi Sünni çatışmasından medet uman, dünyanın müzevir güçleri bir umutla yeniden, daha önceki planlarını bir kez daha ülkemiz üzerinde denemeye kalkışıyorlar. Onların bu oyununa gelirsek “vay ki halimize”

Bir tarafımız Türk, diğer tarafımız da Müslüman olmamız hasebiyle, sürekli uyanık olmak durumundayız. Olayı körükleyen ve sosyal medya üzerinden servis edenlerin piyon olduklarını bilmemiz gerekiyor.

Ki bu piyonlar olayı o kadar ileriye götürüyorlar ki, Yavuz Sultan Selim’in, Şah İsmail ile olan savaşından başlayıp, Atatürk’ün Tunceli’de Alevileri katlettiği gibi söylemlere kadar vardırıyorlar.

Ben, bizi bu şekilde bölmeye çalışanlara pek bir şey demiyorum, zira onlar görevlerini yerine getiriyorlar, benim asıl söylemek istediklerim onların bu oyununa alet olanlaradır. “Yahu arkadaş bu ülke bölününce siz çok mu iyi yaşayacağınızı sanıyorsunuz?”

Şu anda sahnelen ve bir türlü başarıya ulaşamadıkları Türk- Kürt ayrımcılığını desteklemek üzere bilmem kaçıncı kez ortaya attıkları Alevi- Sünni kargaşasından medet uman bölücüler, biz uyanık olduğumuz sürece amaçlarına ulaşamayacaklardır.

Türk Milleti olarak, hiçbir zaman, Kürt, Laz, Çerkez, Abhaz, Boşnak, Roman ve diğerleri ile hiçbir sorun olmadan bu coğrafyada yaşayıp gidiyoruz. Tek bir millet olarak, bu ülkenin savunmasını birlikte yaptık. Çanakkale’de birdik, Kurtuluş Savaşında birdik. İnönü’de, Sakarya’da birdik. İzmir’de Yunan’ı birlikte denize döktük. Maraş’tan, Antep’den, Urfa’dan düşmanı birlikte çıkardık. Zorlukları birlikte aştık.

Sorun ne o zaman

Bizim birbirimizle hiçbir sorunumuz yok. Sorunu olanlar onlar, onlar yıllardır içlerinde var olan ülkemize çöreklenmek ideallerini gerçekleştirmek istiyorlar. Yıllardır bunu denediler, Osmanlıyı hasta ettiler. Sonra da aç kutrun leşe saldırdıkları gibi ülkemize dört bir yandan saldırmaya başladılar. O zaman başaramadıklarını şimdi başarırız diye düşünüyorlar. Sanıyorlar ki, Türkiye Cumhuriyetini de yıkarız.

Yıkamazsınız!

Bu millet buna izin vermez!

Çünkü biz Türkiye olarak, hem Aleviyiz, hem Sünniyiz. Hem Türküz, Hem Kürtüz. Hepimiz Roman, Hepimiz Lazız. Çünkü biz İnsanız.

 

 

 

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER