Gürkan Dura

Gürkan Dura

Tüm yazıları

DİLİN KEMİĞİ YOK

21 Mayıs 2021

Boluspor yönetim kurulunun yapmış olduğu basın açıklamasını hepimiz az çok takip ettik. Sayın Başkan Abdullah Abat ve ekip arkadaşları eski yöneticiler ile alakalı bir hayli düşündürücü ve zan altında bırakıcı söylemlerde ve ithamlarda bulundu. Yalnız dikkatimizi çeken şey eski başkanın yönetiminde bulunan yöneticilerin de Abdullah Bey`in yanında basın açıklamasında bulunmasıydı.

Sayın başkana sadece merakımdan soruyorum ? Siz seçimden sonra eski başkan ile el ele kol kola pozlar verdiniz , birlik çağrısı yaptınız. Bu yönetim size (sizin tabirinizle zorla ) bu kulübü verirken mali bütçeyi neden iyice irdelemediniz.

Eski yönetimde olan arkadaşlar dekontsuz ödemeler olduğunu , usulsüz işlerin döndüğünü kulübün mali bütçesinin ve yapısının kötü olduğunu size detaylı bir rapor halinde sunmadılar mı? Ya da eski yönetim ve sizin yönetiminizde bulunan bu arkadaşların, bu olup bitenden hiç haberi yoktu da bunlar sadece alınan galibiyetlerde taraftara üçlü çektirmek için ve soyunma odasında galibiyet pozları vererek sadece kendi reklamlarını yapmak için mi yönetime girmeye talip oldular ve girdiler. Eski başkanın bu yaptığı usulsüzlüklere neden itiraz edip ‘’ olmaz arkadaş bu hainliktir’’ demediler. Ayrıca yıllardır artık sıkılarak tüm başkanlardan dinlediğimiz `,

‘’ Ben şu kadar cebimden para koydum. Benim paramı ödeyin . Kulübe zorla başkan oldum , ben zaten Boluspor sahipsiz kalmasın diye bu işe soyundum. ‘’ söylemlerden bıktık usandık.

Basın toplantısında belirttiğiniz ‘’ bu kulüp yılda birkaç büyük fabrika kuracak imkana sahip ‘’ Bu kulüp bu bütçeye sahip ise yüksek ciro yapıyorsa neden başkanlar cebinden para koyarak bir yıl geçmeden koydukları bu parayı tahsil yoluna gidiyorlar.Kulüp doğru yönetildiği sürece bu kulübün hiçbir yöneticisinin cebindeki paraya Boluspor’un ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Boluspor’un tüm eski yöneticileri , yönetimsel anlamda başarısız olmuşlar ve bu kulübü bir türlü süper lige çıkaramamışlardır. Her seçilen bir öncekini yerden yere vurmuş sürekli birbirleri ile ve kendileriyle çelişkiye düşmüşlerdir.

Boluspor geçmiş yıllarda da bir sürü transfer hataları yapmış ve bu yıl da yapmaya devam etmektedir. Başkanın yine kendi söyleminde olduğu gibi hiçbir müsabakada forma giyemeyen oyuncuya , maaşı ve alacağı ödenip devre arası kulüpten gönderildiğini belirtmiştir. Bu transferin de kendi hataları olduğunu ve bu hatayı ( Boluspor’un kasasından çıkan parayı gözetmeksizin) düzelttiklerini söylemektedirler.

Sayın başkan Abdullah Abat’ın düzgün kişiliği ve çalışkanlığı ile bu yapmış olduğu basın açıklamasının örtüşmediğini düşünmekteyim. Kendisinin Boluspor’a gerçekten faydalı olacağı kanısındayım fakat sürekli yanlışları irdeleyip her yönetimde olduğu gibi bu yönetimde de eskilere takılıp kalmanın , Boluspor’a ve camiaya çok zarar verdiğini görmekteyiz.

Kişi ve söylemlerin yaptıklarına takılmadan , işimize bakmalıyız. Sürekli bir kavga , kargaşa içinden kurtulup doğru kişi olarak mücadelemizi verirsek daha başarılı olunacağı kanısındayım. Dilin kemiği yok demiş atalarımız. Konuşurken , geçmişi ve geleceği irdelerken insanları şerefsizlik , hainlik , ihanet ile suçlamak bu kadar basit olmamalı diye düşünüyor saygılar sunuyorum.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.