Gürkan Dura

Gürkan Dura

Tüm yazıları

BİR ARPA BOYU YOL ALAMADIK

30 Temmuz 2020

2019 – 2020 sezonun kâbus gibi geçtiği ve sezonun başından sonuna kadar ne olacağı belli olmayan bir Boluspor izledik. Sezonun ilk yedi haftasında galibiyet yüzü göremeyen, yedi hafta kalesinde ‘’ Ozan Evrim Özgenç , Sabri Can, Yavuz Aygün , Bahadırhan Güngördü , Hakan Canbazoğlu’’ beş farklı kaleci ile müsabakaya çıkan ve sadece iki puan toplayan Boluspor o haftalarda adeta sezonun özetini çıkartmıştı.

Sezonun henüz başında dördüncü haftasında Giray hoca ile yollarını ayırarak Osman Özköylü ile anlaşan yönetim , bir bocalama ve kaosun içinde olduğunu gözler önüne sermekteydi. Teknik heyet değişikliğinden ziyade yanlış transfer politikası ve tutmayan oyuncu hamleleri Boluspor’u sezon sonunda ateş çemberinin içine atmıştır. Umut Gündoğan , Hakan Canbazoğlu , Hakan Arslan Delarge , Shukrov , Dodo , Kıdrıc , Emre Öztürk , Kubilay Türkyılmaz gibi takıma gerekli gücünü ve katkısını yansıtamayan oyuncuların bolluğu da , bu acı tablonun kaçınılmaz gerçeği olarak karşımıza çıkmıştır.

Maddi anlamda yorgun ve yetersiz olan kulübün kasasına bu oyunculara ödenecek paralarda eklenince yönetim mali yönden ipin ucun kaçırmıştır. Osmanlı sporun silinen üç puanı ve transfer yasağı olmasa belki şuan farklı şeyler yazıyor ve konuşuyor olacaktık. Diğer rakibimiz Eskişehirspor’un silinen on beş puanı ve transfer yasağı olmasa son hafta deplasmanda oynadığımız müsabakada maç sonu şampiyon olmuşcasına sevindiğimiz bir müsabaka olarak değil de, bir kâbus müsabakası olarak hafızalarımızda yer alacaktı.

Boluspor’un birinci ligde bulunduğu yıllar içersin de adeta bir transfer kıyımı yaşandığını bir türlü iskelet kadronun ve istikrarın sağlanamadığını gördük. Boluspor’un Serhat Güller hariç iki sezon üst üste hiç bir teknik heyet ile çalışamadığını , yönetimlerde sürekli bir kaos, bir dedikodu ve çekememezlik ortamının oluştuğuna şahit olduk.

Şimdiye kadar hiç bir Başkanın kendisinden sonra gelen Başkanın başarısını istemediğini , takımın her puan kaybedişinde içten içe güldüğünü camia olarak hissede bildik. Boluspor’un esas sorunun daha farklı olduğunu, yönetimlerin bütünleşmeden uzak ‘’ Sen yaptın, ben yaptım. Benim param senin paran. ‘’ kavgalarından ve çekişmelerinden bu noktaya kadar geldiğini , bu yüzden yıllardır birinci ligde bir arpa boyu yol alamadığını üzülerek izlemekteyiz.

Yapılacak kongrede geçmişi iyi gözlemleyen, Boluspor’u iyi bilen , iskelet kadroyu kurarak istikrarı yakalaya bilecek bir başkanın seçilmesini temenni ederim. Yöneticilerin hiçbir kâr gözetmeksizin Boluspor’u spor aşkı ve Boluspor sevdalısı olarak yönettiği taktirde daha başarılı , daha kurumsal bir yapıya sahip olacağını düşünenlerdenim.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.