Geleneksel Köroğlu koşusu'nda My Perfection yarışın galibi oldu!

Geleneksel Köroğlu koşusu'nda My Perfection yarışın galibi oldu!
24 Ekim 2020

Ünlü halk ozanı ve halk kahramanı Köroğlu anısına bu yıl 5’incisi düzenlenen Köroğlu Koşusu, Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda gerçekleşti. 5 İngiliz safkanın yarıştığı koşunun galibi 4 numaralı ‘My Perfection’ oldu.

Bolu Belediyesi ve Türkiye Jokey Kulübü’nün (TJK) destekleriyle, Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda her yıl ünlü halk ozanı ve halk kahramanı Köroğlu anısına düzenlenen 5. Köroğlu Koşusu, cumartesi günü gerçekleşti.

5 İNGİLİZ SAFKAN BİRİNCİLİK İÇİN YARIŞTI

Pandemi nedeniyle seyircisiz gerçekleşen ve TJK TV’den canlı yayınlanan yarış öncesi halk ozanı ve halk kahramanı Köroğlu’nu tanıtan bir kısa belgesel yayımlandı. Daha sonra ise 5 İngiliz safkan atının koştuğu 1900 metre mesafeli çim pist Köroğlu Koşusu start aldı.

MY PERFECTİON YARIŞIN GALİBİ OLDU

İngiliz atların kıyasıya mücadelesinde yarışı 4 numaralı Akın Sözen’in bindiği ‘My Perfection’ birinci bitirdi.

Şampiyon My Perfection’un ardından ise 2 numaralı ‘Always Forth’ ikinci, 5 numaralı ‘İmpulsive’ üçüncü, 1 numaralı ‘İz Bırakan’ dördüncü, 3 numaralı Magfellow da beşincilik başarısı elde etti.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.