Bolu Gazetesi
 

Doğanay’dan kongre açıklaması

 
Doğanay’dan kongre açıklaması
31 Temmuz 2019 - 22:57 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, AK Parti Genel Merkezi tarafından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık ettiği 130’uncu genişletilmiş il başkanları toplantısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Doğanay, önümüzdeki 4 yıllık süreçte herhangi bir seçim olmadığını ifade ederek, Ekim – Kasım aylarında AK Parti Genel Merkezi tarafından belirlenen takvim doğrultusunda kongre sürecinin de başlayacağını sözlerine ekledi.

HABER: ASLI AKIŞ

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, ilk olarak geçtiğimiz günlerde yapılan genişletilmiş il başkanları toplantısını değerlendirdi. Toplantının seçimlerden sonra yapılan ilk genişletilmiş il başkanları toplantısı olduğuna dikkat çeken Doğanay, “Son genişletilmiş il başkanları toplantısı aslında yerel seçimler sonrasında yapmış olduğumuz ilk genişletilmiş il başkanları toplantısı idi. Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız, ülkenin ve dünyanın gündemini ilgilendiren, son zamanların güncel konularından, S400 gibi F-35 uçakları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Türkiye güçlü bir ülke, yapmak istediklerini, yapacaklarını beyan edip, sonrasında da geri adım atmayan bir ülke. Bunu da genel başkanımızın liderliğinde yapan, bunu sergileyebilen bir ülke. Şu anda dünyada en çok savaş gemisinin bulunduğu deniz Akdeniz. Bu kadar savaş gemisinin olduğu bir ortamda Türkiye kendi sondaj gemileri ile aynı zamanda doğalgaz ve petrol noktasında aramalar yapıyor. Buna başta Amerika Birleşik Devletleri olmak kaydıyla, Avrupa Birliği’nden de karşı çıkanlar var ama biz yolumuza devam ediyoruz. İl başkanları toplantısında basının da gözden kaçırmış olduğu, sayın genel başkanımızın, ‘iki ay içinde sizlere bir duyurum olabilir’ diye bir duyurusu da olmuştu. Hatta müjdeli haberler bekliyoruz, ülke olarak bekliyoruz. Son süreçte, takdir edersiniz ki ekonomik anlamda ülkenin içinde bulunduğu bir sıkıntı ve bununla beraber de son günlerde artık ekonominin iyileşmeye başladığı, eski şaşalı günlerine döneceği açık. Bunu yine AK Partili kadroların yapacağı, başaracağı, Cumhurbaşkanımızın liderliğini yapmış olduğu bir partinin tekrar bunu başaracağı noktasında hiçbir şüphem yoktur. İnşallah Türkiye’yi aydınlık, güzel günler beklemektedir.” dedi.

“Kongre süreci başlıyor”

Önümüzdeki Ekim – Kasım aylarında beldelerden başlamak kaydıyla, sırasıyla, ilçe, il ve büyük kongrenin yapılacağını söyleyen Doğanay şunları söyledi; “Bununla birlikte seçimler sonrasında da artık önümüzdeki 4 yıllık süreç içinde herhangi bir seçim yok. Beldelerden başlamak kaydıyla, öncesinde beldeler, sonrasında ilçeler, sonrasında da il kongreleri olmak üzere kongre süreçleri de artık Ekim, Kasım ayları itibariyle de başlamış olacak. Bunların startı da verilmiş olacak. Tabi ki, bu noktada, AK Parti Genel Merkezinin belirlemiş olduğu bir takvim noktasında sıralamaya göre il kongreleri başlayacak ve devam edecek. AK Parti Bolu Teşkilatları da, bu manada gerekli çalışmalarını yapıp, tamamlayıp, sonrasında kongre süreçlerine hazır olduğunu, Türkiye’nin tüm illerinde olduğu gibi biz de genel merkeze bu konuda gerekli söylemleri söylemiş olacağız. Bunun bir hazırlık süreci olacak, değerlendirme süreci olacak. Bizde 8 ilçe 3 belde var ve en sonunda da il kongresi olacak. Bunları hep beraber yaşayıp göreceğiz. İnşallah gerek, AK Parti teşkilatları açısından, gerekse de ülkemiz ve milletimiz açısından hayırlara vesile olur diyorum. . İnşallah kongre süreçleri de milletimize ve ülkemize hayırlı olur. Bunu da buradan duyurmuş olalım, bu konu ilgisini çekenlere, bu konuda haber bekleyenlere. Biz de bunu söylemiş olalım. Kongre süreçlerimiz başladı. İnşallah hayırlı olur.”

“Partide emeği geçenleri ziyaret edeceğiz”

Doğanay, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda partinin kuruluşundan bugüne partiye emek verenlerin ziyaret edileceğini de ifade etti. Bugüne kadar ellerinden geldiğince, partiye emek verenleri ziyaret ettiklerini ve bundan sonra da bu ziyaretlere devam edeceklerini kaydeden Doğanay, “Sayın Cumhurbaşkanımızın söylemiş olduğu da bir şey var. İllerinize döndüğünüzde AK Partinin kuruluş aşamasından bu yana görev yapan hizmet yapan, gidip ziyaret edebileceğiniz kişilerin ziyaret edilmesi talimatı var. Bu bir malumun ilanı değil, yeni olan bir şey de değil. Sayın Cumhurbaşkanımız her il başkanları toplantısından sonra bize aslında bunu söyler ama bu seçim sonrasındaki söylem biraz daha dikkat çeken bir söylem oldu. Biz de elimizden geldiği kadarıyla bunları yapmaya çalışıyoruz. Olması da gerekiyor. İlk kuruluş aşamasında olup da bugün bu dünyada olmayan arkadaşlarımız var. Kuruluş aşamasında olup da bugün rahatsız olan var, dışarı çıkamayan arkadaşlarımız var. Şu veya bu sebeple kendi kalbinde, gönlünde kırgınlığı olan arkadaşlarımız var. Hepimiz insanız, bunlar olacak. Herkesin farklı beklentileri var, farklı düşünceleri var. Bolu kamuoyunda da her zaman siyaseten de, ticareten de insanların farklı beklentileri var. Bunlar olacak ve olmaya da devam edecek. Dünya yaşadığı sürece döndüğü sürece de bunlar olacak. Sizin adınıza, benim adıma beklentiler olacak. Bu beklentiler hep olmaya devam edecek. Sorumluluk sahibi insanlar bu tür söylemlere de çok dikkat etmeden yollarına devam edecek. Oysaki bu teşkilatlar, siyasi partiler, sivil toplum örgütleri, millete hizmet etmek için olan kuruluşlardır. Biz de bu bilinçle hareket ediyoruz, etmeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

“Bir dahaki bölge toplantısı Bolu’da olabilir”

Son yapılan bölge toplantısında, bir dahaki toplantının Bolu’da yapılmasını teklif ettiğini söyleyen Doğanay, “Şu an itibariyle genel merkez nezdinde bakıldığı zaman en eski il başkanlarından bir tanesi de benim. Neticede, 4 yıl oldu. İl başkanları toplantısına gittiğimizde bazen benim tanıyamadığım il başkanları oluyor. O kadar değişim oldu ki, AK Parti’de değişim sürekli ve çok fazla oldu. Şu anda birkaç il başkanından bir tanesi de benim. Eğer bunun adı tecrübe ise tecrübeli il başkanlarından bir tanesi de biziz. Biz de tabi ki, özellikle bölge toplantılarında bu konudaki fikrimizi, zikrimizi, düşüncelerimizi çok açık bir şekilde ortaya koyarak, söylemlerin doğru şekilde ortaya konulması lazım, doğru değerlendirmelerin yapılması lazım. Eksik olanlar neler bunların ortaya konulması lazım. Bu konuda bölge toplantıları önemli oluyor. Son yaptığımız Rize’deki bölge toplantısında ben şu istekte de bulunmuştum. İnşallah bir dahaki bölge toplantısını Bolu’da yaparız dedim. Bolu’da yapalım derlerse, bir dahaki bölge toplantısını Bolu’da yapabiliriz.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER