Cumhurbaşkanına çok ağır sözler

Cumhurbaşkanına çok ağır sözler
30 Ekim 2016

CHP Bolu Örgütü tarafından organize edilen ‘CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ ’ne yaklaşık 1500 kişi katıldı. Yürüyüş sonrasında açıklamalarda bulunan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, AKP Hükümetine yüklendi. Açıklamasında Özcan AK Parti ve FETÖ’nün ruh ikizi olduğunu söyledi.

Cumhuriyetin 93. Yılı nedeniyle CHP Bolu İl Örgütü tarafından Fener alayı gerçekleştirildi. Yürüyüşe CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, CHP İl başkanı Kazın Karsu, CHP örgütleri ve vatandaşlar katıldı. İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı çok sayıda poliste güzergâh üzerinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Atatürk Bulvarı Tuser Apartmanı önünde ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan Bolulular Kent Meydanı’na kadar sloganlar eşliğinde yürüdüler. Yürüyüşlerini kent meydanında bitiren Bolululara seslenen CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan Cumhuriyet’in kuruluşunun 93. Yılını kutlayarak FETÖ darbe girişimini kınayarak AKP’ye yüklendi. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan FETÖ darbe girişimini kınayarak ve AKP’ye yüklendiği konuşmasında; “ İlk olarak her türlü zorluğa rağmen, her türlü baskıya rağmen soğuk hav koşullarına rağmen bu meydanı boş bırakmayan Mustafa Kemal’in askerlerini saygıyla selamlıyorum. Bana ne mutlu ki milletvekiliniz olarak Cumhuriyetin 93. Yılını sizler adına kutlama şerefinde bulunuyorum. Ve inanıyorum ki bu meydanda Cumhuriyetin 100. Yılını da birlikte coşkuyla kutlayacağız” dedi

“FETÖ’CÜLER SİZİN BESLEMELERİNİZ DEĞİL Mİ?”

Konuşmasının devamında ise FETÖ darbe girişimini kınayarak AKP’ye yüklen Özcan; “Ben bu gün biraz açık konuşacağım. Bakın 15 Temmuzda hain darbe girişimine maruz kaldı ülkemiz dimi. Allah bizi korudu. Ordumuzun yurt sever subayları, askerleri milletimizin her türlü ferdi meydanlara indi bu hain darbe girişimine izin vermedi. Ama şunu sormayacağıyız mı? Peki, bu hain darbe girişimini yapanlar kimlerdi. Her türlü konumda yardımcı olanlar kimlerdi? Sormıyacakmıyız bunları. Biz bu meydan da birilerinden korkup şunları söylemiyecekmiyiz. ‘Ey Recep tayip Erdoğan Ey AKP’ bu hain darbe girişimini yapmak isteyen FETÖ’cüler sizin beslemeleriniz değilmiydi.  Yılardır beraber yürüdünüz bu yollarda beraber ıslandık yağan yağmurda şarkılarını birlikte söylemediniz mi? Çocuklarımızın geleceğini sorularını birlikte çalmadınız mı? Kamu ihalelerine birlikte peşkeş çekmediniz mi? Tüy bitmemiş yetimin hakkını birlikte yemediniz mi? Siz suç ortağısınız.  Bunu buradan hiç çekinmeden haykırıyorum sizden de hiç korkmamanızı, sinmemenizi istiyorum. Bu Cumhuriyeti ve Mustafa Kemal Atatürk’ü savunmaya devam edin. Sizden de hiç korkmamanızı, sinmemenizi istiyorum. Bu Cumhuriyeti ve Mustafa Kemal Atatürk’ü savunmaya devam edin. Bunları beslediler büyüttüler ve ülkenin başına bela ettiler. Bunlar ruh ikizi gibi. Hem AKP hem de FETÖ ikisi de Mustafa Kemal Atatürk’ün düşmanı. İkisi de laiklik düşmanı. İkisin de Cumhuriyet düşmanı bunların. Şimdi şunu da söylemek istiyorum. Bunlar 15 Temmuzdan sonra tuhaf bir şeye girdiler. Tuhaf bir sürece soktular ülkeyi ne diyorlar FETÖ ile mücadele ediyoruz. Siz hiçbir terör örgütü ile adam gibi müdahale etmezsiniz. Siz sadece terör örgütü ile müzakere edersiniz” ifadelerine yer verdi. CUMHURBAŞKANINA ÇOK AĞIR SÖZLER Özcan konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı içinde çok ağır sözler sarfetti. Özcan, "Hani bu ülkenin Cumhurbaşkanı var ya, AKP'ninde kurucu genel başkanı, Cumhurbaşkanı mı? AKP Genel Başkanı mı? belli değil. Ne diyor, FETO'ya yardım ve yataklık etmişiz Allah bizi affetsin diyor. Dua ediyor. Bende aynı Allah'ın kuluyum aynı zamanda. Sabaha karşı ellerimi semaya kaldırıyorum ve diyorum ki, "Eyyy Rabbim bu rezil Tayyip Erdoğan kulun FETO'yu başımıza bela etti , PKK'yı bu milletin başına bela etti, IŞID'i bu milletin başına bela etti, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirdi, affetme Ya Rabbim bu rezil Tayyip Erdoğan kulunu, aminnn" dedi. Tanju Özcan'ın bu sözlerine kalabalık, alkışlarla amin diyerek karşılık verdi.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.