Boluspor'da yeniden Savaş Abak dönemi

Yeterli çoğunluğun sağlanamaması sebebiyle 9 Temmuz'a ertelenen Boluspor'un Olağanüstü Kongresi'nde Savaş Abak yeniden başkan seçildi. Başkan Savaş Abak, “İnşallah önümüzdeki sene şirketleşmeyi başarırız” dedi.

Boluspor'da yeniden Savaş Abak dönemi
9 Temmuz 2024

Boluspor'un Olağanüstü Kongresi bugün gerçekleştirildi.

Mevcut Başkan Savaş Abak, gelir-gider makasının açılmasından dolayı aday olmayacağını açıklamıştı. Kongre öncesinde başkanlığa adaylığını koyan iş insanı Soner Çavuşoğlu, Savaş Abak'ın tekrar aday olmasıyla birlikte kongrede adaylıktan çekilerek Başkan Abak'a destek olacağını söyledi. Boluspor kulübünün şirketleşmesi halinde başkanlığa devam edeceğini belirten Başkan Abak, yeniden başkan seçildi.

Ayrıca 3 dönemden fazla süredir aidat ödemeyen üyeler, kongrede alınan kararla üyelikten çıkarıldı. Başkan Savaş Abak tarafından bilanço gelir-gider hesapları okunarak, kulübün borcunun olmadığı hepsinin ödendiği üyelere açıklandı.

Kongrede şirketleşmek için alınan kararlar

Kongrede gündeme alınan ve şirketleşmek için uygulanan maddelere oy birliği ile karar verildi. Maddeler şöyle: “Türkiye Futbol Federasyonu Statüsü'nün 76. maddesi ve Türkiye Futbol Federasyonu Kulüplerin Futbol Dalında Tescili Talimatı'nın 11. ve 12. maddeleri ve 7405 sayılı kanunun ilgili maddeleri uyarınca, Spor Kulübümüz bünyesinde yer alan Futbol Şubesi ve buna bağlı tüm amatör ve profesyonel futbol faaliyetlerinin, tüm aktif ve pasifleriyle beraber bir bütün olarak Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde kurulmuş yada kurulacak olan bir anonim şirkete süresiz olarak devri ve bu hususta her türlü işlemi yapması için seçilecek yönetim kurulumuza en geniş şekilde yetki verilmesi, Kulübümüz profesyonel futbol takımının tesisleri ile alt yapı tesislerimizin Kulübümüze tahsisi hususunda akdedilmiş olan sözleşmeler kapsamında kullanım hakkının, Kulübümüzün hissedarı olacağı ve futbol faaliyetlerini devredeceği ilgili anonim şirket tarafından da Kulübümüze sağlanan aynı şart ve imkanlarla kullanılması hususunda gerekli girişimlerde bulunulması ve bu hususta seçilecek olan Yönetim Kurulu'na yetki verilmesi hususunun görüşülmesi ve oylanması, Kulübümüzün resmi müsabakalarını oynadığı Bolu Atatürk Stadyumunun, Kulübümüzün hissedarı olacağı ve futbol faaliyetlerini devredeceği ilgili anonim şirket tarafından da Kulübümüze sağlanan aynı şart ve imkanlarla kullanılması hususunda gerekli girişimlerde bulunulması ve bu hususta seçilecek olan Yönetim Kurulu'na yetki verilmesi hususunun görüşülmesi ve oylanması.”

Adaylıktan çekildi

Kongrede adaylıktan çekildiğini açıklayan iş insanı Soner Çavuşoğlu, “Son zamanlarda bizim kamuoyundaki konuşmalara baktığımızda, Boluspor'un 3.lige düşmesi, kayyum atanması, Savaş başkanının tekrar aday olmayacağını net bir şekilde söylemesi bizi bu tarihi göreve itti. Biz de maddi manevi ne yapabilirsek Bolu halkıyla beraber sadece bu Soner Çavuşoğlu'yla olacak bir şey değildir. Ne yapabilirsek elimizden geleni yapmak için diğer başkanların yaptıkları gibi göreve talip olduk. Ama bugün başkanımız mevcut yönetim devam edeceğini görüyoruz. Keşke daha önce bilseydik, biz Boluspor taraftarı olarak Boluspor sevdalısı olarak, Savaş başkanımızın kesinlikle mevcut yönetimin yanında olurduk. Bugün de olacağız. Bugünden sonra biz yine Boluspor'un yanında olmaya devam edeceğiz. Bize düşen görevi neyse biz onu yapacağız” dedi.

“İnşallah önümüzdeki sene şirketleşmeyi başarırız”

Yeniden başkan seçilen Boluspor Başkanı Savaş Abak, “Öncelikle herkese teşekkür ederim. Soner Çavuşoğlu'nu bu cesaretinden ötürü tebrik ediyorum. Yine beni yanlış anlamayın öz ve öz Bolulular yine sınıfta kaldı. Soner'i gerçekten tebrik ediyorum. Çünkü kolay bir iş değil. İnşallah önümüzdeki sene şirketleşmeyi başarırız. Göztepe gibi, diğer büyük camialar gibi bir yatırımcıyla beraber yolumuza devam etmeyi başarırız. Planı, bütçesi, stratejisi, her şeyi olan bir kulüp olarak, bir anayasası olan kulüp olarak inşallah yolumuza devam ederiz. Herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

25 kişilik yönetim kurulunda şu isimler yer aldı.  

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER                                                        

1.SAVAŞ ABAK                                                                           
2.ABDULLAH ALEMDAR                                                       
3.ABDULLAH ONUR                                                               
4.AHMET DOĞAN                                                                    
5.ALİ SARIYILDIZ                                                                      
6.CELAL USLU                                                                          
7.ELVAN KAAN GÜRHAN                                                      
8.ERDAL BAYRAK
9.ERGUN SÖBÜTAY
10.HAKAN ÖZSOY
11.HALİL İBRAHİM YAVAŞ
12.HAMZA KAHRAMAN
13.HİLMİ UĞURLU
14.İBRAHİM ERCAN
15.İLHAN DURAK
16.KAMURAN AVCI
17.KEMAL SİNAN HAYDAROĞLU
18.MAHMUT ÇİMENDER
19.MEVLÜT SAFA ÖZÇELİK
20.MUHTEREM HEVESKER
21.MURAT CEYLAN
22.MUSTAFA ÖZDEMİR
23.ORHAN UÇAR
24.RAMAZAN KAHRAMAN
25.UMUT AKPULAT

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER

1.ALİ REHA ÖZÇELİK
2.ÇETİN UÇ
3.MAKSUT BEYKOZ
4.RIFAT ÜMİT DEMİRTAŞ
5.FATİH ÖZKOCABAŞ
6.HÜSEYİN GÜNEY
7.AYKUT ŞANVER
8.OKTAY TÜRK
9.ŞEYMA GÜLER
10.DİLEK TÜRK ERKER
11.DİNÇER NAYİR

DENETİM KURULU ASİL ÜYELER

1.SÜLEYMAN ÖZBAĞ
2.ERVANİ ALEMDAR
3.MURAT GÜROL

DENETİM KURULU YEDEK ÜYELER

1.İBRAHİM UYSAL
2.AHMET DEMİR
3.OLCAY KOCABIYIKOGLU

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.