Bolu'da taksimetre ücretlerine zam

Bolu'da taksimetre ücretlerine zam
9 Eylül 2020

Bolu Belediyesi Plan Bütçe ve Teftiş Murakabe Komisyonu tarafından alınan karar doğrultusunda taksimetre ücretlerine zam yapılmasına karar verildi. Belediye Meclisi'nin aldığı karara göre taksimetre açılış fiyatı 4 TL’den 5 TL’ye çıktı.

Haber: Adnan KARABULUT

Bolu Belediyesi Eylül ayı ikinci oturumunda Bolu Belediyesi meclis üyeleri, taksimetre zammını onayladı. Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı, odalarına kayıtlı ticari taksilerde, taksimetre fiyat artışı için talepte bulundu ve konu Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edildi. Komisyonda yapılan görüşmeler sonucu Bolu'da taksimetre fiyatları zammı, Belediye Meclisi'nde oylamaya sunuldu ve oy birliğiyle yeni zammın uygulanması kararlaştırıldı.

Konu ile ilgili konuşuna Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Uzun süredir taksi ücretlerinde bir güncelleme yapılmamıştı. Onlar da talepte bulundular. Taleplerini de komisyonum uygun görmüş. Talep edildiği şekilde karar verildi” ifadelerini kullandı.

Oylamaya sunulan konu Belediye Meclisi'nde oy birliği ile kabul edildi.

Uygulamaya geçecek olan yeni taksimetre fiyatları şu şekilde olacak:

Taksimetrenin açılış fiyatı 4 TL’den 5 TL’ye, kilometre başına 4,20 TL’den 5 TL’ye, bekleme ise 0,60 TL’den 0,80 TL’ye çıktı. Taksilerde 1 km’ye kadar 10 TL olan kısa mesafe tarifesi 12 TL’ye yükseldi. Bagaja konulacak olan eşyalar ise 20 kilograma kadar ücretsiz taşınacak. Taksiyi bekleten vatandaşlar ise 5 dakikadan sonra her bekleme dakikasında 0,80 TL ödeyecek.

2 yorum yapılmış

  • Mustafa9 Eylül 2020 - 09:13
    Küçük şehir bolu Birileri dur desin 5 tl. Taksimetre parası çok Bolu için. Napıyosunuz yetkililer büyük şehirlerde bile 5 tl. Değil
  • İsimsiz24 Eylül 2020 - 12:17
    Mustafa bey ben taksciciyim İstanbul'da açılış 5 TL km başı 5 TL indi bindi 13 TL boludaki taksici 5 ise gidiyor İstanbul'daki taksici 25 ise gidiyor farkındaysan herşeye zam geldi dışardan konuşması basit herşey görüldüğü gibi degil

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.