Bolu Gazetesi
 

Bolu polisi 73 FETÖ’cünün peşinde

 
Bolu polisi 73 FETÖ’cünün peşinde
29 Ekim 2019 - 11:32 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Bolu’da yürütülen FETÖ / PDY Silahlı Terör Örgütü soruşturmaları kapsamında, ilimizde toplam hakkında idari işlem yapılan kamu personeli sayısı 946 olduğu öğrenilirken, adli işlem yapılan sayısı ise bin 410 kişiyi buldu. İçlerinde FETÖ Terör Örgütü ile bağı olduğu düşünülen firari 73 kişinin ise yurt içinde ve yurt dışında yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Erol DEĞİRMENCİ / Sefa GÜNAY

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından geçen 3,5 yılın sonunda FETÖ / PDY Silahlı Terör Örgütü’ne yönelik soruşturma ve operasyonlar devam ediyor. Kamu kurumlarında çalışan veya örgüt ile bağı olduğu düşünülen kişiler tek tek yakalanıp sorgulanırken, ihraç işlemleri de gerçekleşiyor veya soruşturmalar kapsamında ihraç edilen ve daha sonra suçsuz oldukları tespit edilen çalışanların göreve iadelerine ise devam ediliyor. Edinilen bilgiye göre Bolu’da, hakkında idari işlem yapılan kamu personeli sayısı 946 olurken, adli işlem yapılan sayısı bin 410 kişiyi buldu.

612 KİŞİ İHRAÇ OLDU

Yapılan soruşturmalar kapsamında Bolu’da kamu kuruluşlarında çalışan 612 kişinin görevine son verildi. Yapılan işlemler kapsamında hala açıkta olan 53 kişi hakkında incelemelere devam edilirken, KHK ile ihraç edilen 239 kamu personeli göreve iade edildi. 42 kişi ise OHAL inceleme komisyonu kararı ile iade edildi.

73 KİŞİ HALA ARANIYOR

Bolu’da hakkında adli işlem yapılan kişi sayısının ise bin 410 olduğu öğrenildi. Yapılan işlemler kapsamında 242 kişi tutuklandı, 663 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı, 420 kişi ise serbest bırakıldı. 12 kişinin yetkisizlik ile başka il’e devri gerçekleşti.

İçlerinde Adnan Daylan gibi kritik isimlerin de olduğu 73 kişi ise hala firari durumda. FETÖ Terör örgütü ile bağı olduğu iddia edilen ve içlerinde kırmızı bültenle araması bulunan şahıslarda dahil olmak üzere 73 kişinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER