Bolu koyunculuk merkezi oluyor

Bolu koyunculuk merkezi oluyor
3 Temmuz 2021

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Bolu’yu koyunculuk merkezi yapmayı hedeflediklerini vurgulayarak, “Ziraat Bankası’nda bir koyunculuk projemiz var. İki yıl ödemesiz, 7 yıl vadeli ve sıfır faizli kredi temini. Bununla ilgili şu an Bolu’nun bütün ilçelerinde 450 başvuru var” dedi.

Bolu’nun Seben ilçesinde incelemelerde bulunan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Seben Orman İşletme Müdürlüğü Taşlı Yayla Orman Deposu’nda bölgede tarım ve ormancılık yapan çiftçilerle bir araya geldi. Gerede’de açılışı yapılan fabrikanın ardından Seben’e geçen Metin, bölgede incelemelerde bulunarak ilçede tarımsal alanda yapılan çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Metin’in üreticilerle bir araya geldiği toplantıya Seben Kaymakamı Süleyman Bakan, Orman Bölge Müdürü Şaban Bıyıklı, Seben Belediye Başkanı Fatih Kavak ve Tarım İl Müdürü İzzet Murat katıldı. 

450 BAŞVURU VAR

Bolu’yu hayvancılığı geliştirmek için hayata geçirilecek yeni projelerini açıklayan Metin, “Bolu’da bizim Ziraat Bankası’nda bir koyunculuk projemiz var. İki yıl ödemesiz, 7 yıl vadeli ve sıfır faizli kredi temini. Bununla ilgili şu an Bolu’nun bütün ilçelerinde 450 başvuru var. Bu başvuruların tamamını karşılayarak bu projeyi hayata geçirmek istiyoruz. Hazırlıklar bitti son aşaması kaldı. Bolu’yu koyunculuk merkezi yapacağız” diye konuştu.

1 yorum yapılmış

  • Kadir üremiş6 Temmuz 2021 - 15:48
    Bende istiyorum

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.