Bolu Gazetesi
 

Bölgenin parlayan yıldızı The Sign Esentepe Hotel & Skı Center

 
Bölgenin parlayan yıldızı The Sign Esentepe Hotel & Skı Center
20 Şubat 2020 - 12:57 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

The Sign Gurubu tarafından Gerede’de hizmete giren The Sign Esentepe Hotel & Skı Center başarılı çalışmalarıyla bölgemiz turizmine büyük bir katkı sağlamaya başladı. Özellikle 1500 metre kayak pisti uzunluğu, teleskı, görsel zenginliği, konforlu odaları ve ulaşım imkanlarıyla yüksek doluluk oranına ulaşan otel bölgemizin yıldızı olarak parladı. Otelin başarılı Genel Müdürü Mehmet Karaman otel ve çalışmaları hakkında sorularımızı cevaplandırdı.

Türkiye’de kış turizmini nasıl değerlendiriyorsunuz? Şu an ne düzeyde?

Türkiye, yılın dört mevsimi turizm potansiyeline sahip bir coğrafyada bulunuyor. Hizmet kalitesi ve yatak kapasitesi arttıkça daha fazla turist çekiyoruz. Kış turizminde Fransa, İsviçre, Avusturya karşısında rekabeti arttıracak hizmetleri geliştiriyoruz. Yatırımlar geliştikçe kış turizmi potansiyelimiz giderek artıyor. Geçen kış ülkemizde 9 milyon civarı turist ağırladık, bu kış 10 milyonu aşabileceğimizi umuyorum. Kış turizmine hizmet eden Bursa, Bolu, Erzurum, Kayseri, Kastamonu, Kars, Kocaeli, Isparta gibi destinasyonların tanıtımı önem arz ediyor. Uludağ, Kartepe, Arkut, Kartalkaya, Erciyes,  Palandöken; ön planda olan merkezler ama kış turizmi potansiyeline sahip başka bölgelere de yatırım yapmak gerekiyor.  Kış turizminde 3. Sırada yer alan Bolu’nun yatak kapasitesinin, uygun yatırımlar ve etkili tanıtım yapıldığında 4 binin üzerine çıkarılabileceğini umuyorum.

Kış turizmi seven müşterilerin tercihleri ve beklentileri hangi yönde?

Kış turizmi seven ziyaretçilerimiz, öncelikle kayak ve kış sporları merkezi olan yerleri tercih ediyor. Konforlu sıcacık odalar, lezzetli yemekler, beyaz örtü ile kaplanan doğal güzellikler, ormanlar, çam ağaçları arasında doğa yürüyüşü, koşu ve güvenli kayak yapma imkânı otelimizi cazip kılıyor. Ziyaretçilerimizin beklentilerini kış ve yaz turizminde en yüksek düzeyde karşılamak için The Sign Hotels markamızın altında The Sign Şile Hotel & Spa ve The Sign Esentepe Hotel & Ski Center olarak şu an için 2 tesisimizde inovativ bir anlayışla büyüyoruz…

İstanbul için Avrupa’dan gelen taleplerde yükselme var mı?

Bakanlığın son verilerine göre, ülkemize gelen turist sayısında geçen yıla oranla yüzde 17,17 artış yaşandı. İstanbul girişli yabancı misafir oranı yüzde 32,20 oldu. Bu da 10 milyon civarı ziyaretçi demektir. Ülkemize turist gönderen ilk dört ülke; Rusya, Almanya, İngiltere, Bulgaristan gibi Avrupa ülkeleridir. Kış döneminde de Avrupa’dan İstanbul girişli ziyaretlerin geçen yıla oranla artacağını öngörüyorum.

2020 doluluk hedefiniz ve beklentileriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Yörenin ormanları,  gölleri, dağları, yaylaları yıl boyunca misafirlerimiz için ideal bir ortam sunuyor. Konuklarımız, kış sporları dışında, hamam, sauna spa, masaj, fitness imkanlarından faydalanıyorlar. The Sign Esentepe Hotel, yılın dört ayı kar altında olan bölgemizde kış turizmi açısından çok uygun bir konumda yer alıyor. Arkut Dağı’nda uluslararası kayaklı koşu şampiyonası coşkuyla yaşanıyor. The Sign Esentepe Hotel & Ski Center, 1500 metre kayak pisti uzunluğu, teleski, görsel zenginliği, konforlu odaları ve ulaşım imkanlarıyla yüksek doluluk oranına ulaşıyor. Kurumsal toplantılar için de otellerimiz yaz kış tercih ediliyor.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER