Başkandan son nokta

Başkandan son nokta
1 Mart 2016

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Bizim hiç bir esnafımızın sıkıntıya girmesini istememiz mümkün değildir. Kaldı ki her zaman söylediğim gibi sıkıntıda olan her Bolulu gibi her esnafım da her zaman açık olan belediyemizin kapısını çalabilir” dedi.

Aşağı Soku Mahallesi’nde bulunan sanayi sitesinde bulunan 5 işyerinin ruhsatsız oldukları gerekçesiyle mühürlenmesinin ardından konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Bizim hiç bir esnafımızın sıkıntıya girmesini istememiz mümkün değildir. Kaldı ki her zaman söylediğim gibi sıkıntıda olan her Bolulu gibi her esnafımda her zaman açık olan belediyemizin kapısını çalabilir. Fakat hiç bir kişide belediyeden kanunlara aykırı hareket edenlere müsamaha göstermesini beklememelidir. Bizim işimiz vatandaş ve esnaflarımızın huzuru ve güveni için kamu düzenini sağlayacak olan kanunları işletmektir. Buradaki işyerleri mühürlenen esnaflarımız yasal zorunlulukları yerine getirdiği gün ruhsatlarını alabilirler. Bolu Belediyesinde kimse ben dahil yasa dışı keyfi hareket edemez,  ettirmem” dedi. “GARANTİSİ BENİM” Sanayi sitesi yönetiminde olan esnafları makamında kabul ettiğini ve detaylı şekilde konuştuklarını ifade eden Yılmaz, “Ama görüyoruz ki yeterince meseleyi anlatamamışız. Doğru anlatamayışımız bizim eksikliğimizdir. Tekrar tekrar anlatmamız lazım. Bu esnaflarımız gereken mevzuata uyarlarsa haklarının yenmemesinin garantisi şahsen benim. Benim olduğum bir yerde kimse kimsenin yasal haklarına mani olmaz” ifadelerini kullandı.   Mağdur olan 5 esnafın evrak eksikliklerinin tamamlanmasının ardından ruhsat verileceğini belirten belediye yetkilileri ise esnaftan en kısa sürede ruhsatlarını almalarını istedi.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.