Başkan Özcan'dan vekil Aydın'a çok sert sözler

Başkan Özcan'dan vekil Aydın'a çok sert sözler
16 Temmuz 2021

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan,  17 Temmuz Atatürk’ün Bolu’ya geliş yıldönümü nedeniyle düzenlenecek olan halk konserine tepki gösteren AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın’a sert sözlerle cevap vererek, “Şaptan ne kadar şeker olursa Arzu hanımdan da o kadar milliyetçi olur” dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü kapsamında düzenlenen etkinlikte konuşan AK Parti’li Aydın, belediye meydanında Atatürk’ün Bolu’ya geliş yıldönümü kutlamaları kapsamında düzenlenecek ve  Simge Sağın’ın sahne alacağı konserle ilgili Tanju Özcan’ı Atatürk’ü anlamaktan uzak olduğunu iddia etti. Başkan Özcan düzenlediği basın toplantısında Aydın’ın açıklamalarına sert sözlerle yanıt verdi.

Açıklamalarına, “Şaptan ne kadar şeker olursa Arzu hanımdan da o kadar milliyetçi olur” diyerek başlayan Başkan Özcan, “Dün gece gelenek değişmedi. Her zaman olduğu gibi sonradan partisini değiştiren AK Parti Milletvekili Arzu Aydın, her 15 Temmuz etkinliğinde birilerini provoke ediyor. Milli birlik gününde ötekileştiriyor. Arkadaşlar bütün Türkiye’de eş güdümlü olarak her türlü siyasal ve dünya görüşüne sahip olan insanlar bu hainlere karşı bu ülkeyi korumadı mı? Orada şehit olanlar arasında İmam Hatip Lisesi mezunu gençlerimiz vardı. Orada şehit olanlar arasında halk evci gençler vardı. Orada şehit olanların arasında Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri vardı. AK Parti, MHP üyeleri vardı. Her kesimden insanlar vardı. Ama şunu da söylüyorum 15 Temmuz’da nutuklar atanlar şunu iyi bilsinler maalesef 15 Temmuz’da bu ülke için canını veren şehitlerimizin kemikleri sızlıyor” diye konuştu.

ÖZCAN’DAN FETÖ VURGUSU

FETÖ vurgusu yapan Başkan Özcan,  açıklamalarına şöyle devam etti:
“Şuan da gerçek FETÖ’cülerle mücadele etmek yerine malum zihniyet sözde FETÖ’cülerle mücadele ediyor. Hala gerçek FETÖ’cülerle bu ülke hesaplaşabilmiş değil. Öyle garip bir ülke haline geldik ki, biz artık Türkiye’nin nasıl soyulduğunu bir mafya babasından öğrenir hale geldik. Ben utanıyorum. 15 Temmuz şehitleri bugünleri hak etmedi. Şunu da hatırlatmak istiyorum maalesef bu 15 Temmuza zemin hazırlayanlarda o zihniyetin temsilcisi dün akşam konuşurken o zihniyetin ürünü olduğunu da unutmuşa benziyor. Arkadaşlar dün akşam birkaç kişi tarafından yuhalanan Belediye Başkan Yardımcımız ve dün akşam etkinliğe katılan arkadaşlarımız FETÖ ile hiçbir zaman yan yana gelmedi. Hiçbir zaman devlette onların kadrolaşmalarına izin vermedi. Tam tersi, ‘bakın bunlar çok tehlikeli işler yapıyorlar ülkenin başına bela olacak’ diyenlerdeniz biz. Ama öyle bir noktaya geldi ki bu gafiller neredeyse 15 Temmuz hain darbe girişiminin sorumlusu olarak bizi gösterecekler.  Terör Örgütleri ile masaya oturdular çirkin pazarlıklar yaptılar bizi PKK’lılarla yan yana durmak ile suçladılar. FETÖ’cülerle yıllarca el ele yürüdüler, şimdi bizim zihniyetimizdeki insanları aynı kefeye koymaya çalışıyorlar. Sonra geliyor bana sözde milliyetçi diyor”

“ŞAPTAN NE KADAR ŞEKER OLURSA ARZU HANIMDAN DA O KADAR MİLLİYETÇİ OLUR”

Başakn Özcan Atatürk’ü anlamaktan uzak olduğunu da belirten Arzu Aydın’ın sözleri üzerine, “Şaptan ne kadar şeker olursa Arzu hanımdan da o kadar milliyetçi olur” dedi.

1 yorum yapılmış

  • Levent21 Temmuz 2021 - 09:52
    Boluyu temsil eden siyasiler, sizi o koltuğa oturtan Bolu halkı sizden hizmet bekliyor.Birilerinin açığını arayarak gündem yaratmaya çalışmanız ne size ne Boluya yarar sağlar.Yeter artık. Siyasette birileri birilerinin açığını aramayı iş edinmiş. Bırakın birbirinizle uğraşmayıda Bolunun sorunları için el birliğiyle çalışın.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.