Bolu Gazetesi
 

AK Parti’den bombardıman

 
AK Parti’den bombardıman
22 Ağustos 2019 - 14:55 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, parti binasında düzenlene basın açıklamasında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın göreve geldiği günden bu güne kadar yaptıklarını ve ulusal basına çıkarak belediyenin 462 milyon borcu olduğunu yönündeki açıklamalarını değerlendirdi. Doğanay, “Bolu Belediyesinin 462 milyon liralık borç rakamı, doğru değil. Aksini o paylaşsın yoksa o paylaşmazsa ben önümüzde süreç içerisinde paylaşacağım. Ama yine altını çizerek söylüyorum kesinlikle Bolu Belediyesinin 462 milyon lira borcu yoktur” ifadelerini kullandı.

Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Bolu Ak Parti milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü, AK Parti Bolu Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak parti binasında bir araya gelerek basın açıklaması düzenledi. Düzenlenen basın açıklamasında Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay göreve gelmesinin üzerinden yaklaşın 5 ay geçen Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, bu güne kadar yaptıklarını ve ulusal basına çıkarak Bolu Belediyesi’nin 462 milyon liralık borcu olduğu yönündeki açıklamalarını değerlendirdi.

Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın yaptığı açıklama şu şekilde;

“YAPILAN İŞLERİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

31 Mart yerel seçimlerin ardından Bolu halkının kararına biz hep saygı duyduk, duymaya da devam edeceğiz. Biz Tanju Özcan’ı yeni seçilmiş belediye başkanı olduğu için bekleyip, icraatlarını görmek istedik. Çünkü bu süreçte 31 Mart yerel seçimlerinde Bolu da yaşayan hemşerilerimiz bir takdirde bulundular. Ve Cumhuriyet Halk Partisi adayı Sayın Tanju Özcan’ı Bolu Belediye başkanı olarak seçtiler. Bizde bu 5 aylık süreci bekledik. Daha öncesinde çamur at izi kalsın mantığıyla muhalefet yürütürlerken, biz bu gün itibariyle bunu yapmayacağımızın özellikle teminatını veriyoruz. Eğer yerel anlamda Bolu da bize vatandaşlarımız muhalefet görevini verdiyse, biz bu muhalefeti Ak Partiye yakışır bir şekilde elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz ve aynı zamanda yapılan işlerin takipçisi olacağız.

“KAMUOYUNU OYALAMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY OLMADI”

Biz bu anlamda Bolu Belediye başkanı Tanju Özcan’ın icraatlarını 5 aylık süreçte takip ettik asılsız iddialar, yalanlar, şovlar ve kamuoyunu oyalamaktan başka bir şey olmadı. Ona her konuda çağrıda bulunarak sadece ve sadece söz söylememesi gerektiğini, artık belediye başkanı olduğunu, karar noktasında kendisinin bulunduğunu, sadece söz söyleyerek, gerek yerel anlamda gerekse ulusal basına çıkarak bir takım sözler söyleyerek, günü geçirmenin doğru olmadığını her defasında söyledik ve söylemeye de devam ediyoruz. Bir belediye başkanı yani şeyhlül emin olan kişinin söylediği sözünde aynı zamanda bir tutarlılığının ve bir alt yapısının da sağlam olmasının gerektiğini düşünüyorum

“BORÇLARI BOLULULARLA PAYLAŞSIN”

Bolu Belediyesinin 31 Mart itibariyle 2019 tarihi öncesinde borçları hakkında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a basının aracılıyla bir sorumuz olacak. Çağrımız açık net; Tanju Bey göreve başladığı tarihte yani 31 Mart itibariyle Bolu Belediyesinin borçlarını, daha geçen hafta gerek yerel basında gerek ulusal basında televizyonlara çıkarak 462 Milyon lira bir borçtan bahsetti. Ben buradan kendisine çağrıda bulunuyorum; Belediyelerin borçları ya iller bankasına olur ya yereldeki bankalara olur ya da Bolu’daki esnafa olur. Seçimden önce her gittiği yerde şeffaf anlamda belediyecilikten bahseden Sayın Tanju Özcan bu çağrımıza ses vererek Bolu belediyesinin altını çizerek söylüyorum 31 Mart itibariyle tüm borçlarını Bolulularla paylaşmasını özellikle kendisinden Bolu halkı adına da istiyorum.

“BORCUNU AÇIKLIYORSAN ALACAĞINI DA AÇIKLAMALISIN”

Bizim yereldeki bankalar ne kadar borcumuz var, iller bankasına ne kadar borcumuz var bizim Bolu’daki esnafa ne kadar borcumuz var aynı zamanda 31 Mart itibariyle belediyenin alacağı ne kadar var. Eğer ki borcu söylüyorsanız alacağını da söylemeniz gerekir. Çünkü bu nokta da bizim çağrımız çok açık ve net. Biz bundan 15 sene önce Cumhuriyet Halk Partisinden belediye almışken neyimiz vardı, hangi araç filosuna sahiptik, ne tür bir şantiyeye sahiptik, Bolu hangi noktadaydı tüm Bolu bunu biliyordu. Ve bugün itibariyle de eğer siz belediyenin borcu var diyorsanız alacaklarını da, araç gerecini de, şantiyesini de bunların hepsini söylemeniz lazım. Tanju Özcan’ın yerel ve ulusal basına çıkarak söylediği bu şeyi biz talep ediyoruz. Ve istiyoruz.

“BORÇ RAKAMI DOĞRU DEĞİL”

Tabi ki bunu isterken de talep ederken de bir takım çalışmalar yaparak bunları istiyoruz. Lütfen bunu açıklayın. Ayrıca kendisinin her zaman övünerek söylediği şeffaf belediye başkanı olduğuna yakışır bir şekilde borç listesini Bolu halkıyla paylaştıktan sonra bizde kendisine gerekli cevapları vereceğimizi söylemek istiyorum. Ama bizler biliyoruz ki Tanju Özcan tarafından açıklanan 462 milyon liralık borç rakamı doğru değil

“ÇIK AÇIKLA BOLU KAMUOYUYLA PAYLAŞ”

Dün işçi çıkartmayacağım diyerek taahhütte bulunaraktan noter imzalı kâğıt dağıtaraktan milleti kandırarak işçi çıkardığında gördüğümüz gibi, 462 Milyon lira borcun doğru olmadığını söylüyorum. Ve diyorum ki çık açıkla Bolu kamuoyuyla paylaş. Eğer ki sana yapılacak işlerin bilgilerini yanlış verildiyse, onları da borç listesine kattıysan ayıp. Sadece bir örnek vermek istiyorum; Eğer ki 462 milyonluk borcun içersinde sizin bugün Karacasu’ya giderken sağ tarafta bulunan Orman bakanlığından Bolu Belediyesine almış olduğumuz 274 dönüm arazi için Orman Genel Müdürlüğüne yapılacak olan orman lojmanları ile alakalı 18 milyonluk bir yatırımı da borç hanesine yazdınız mı? O zaman şunu söyleyeyim; 274 dönüm araziyi bu gün Bolu Belediyesi olarak ben sıkıştım satıyorum derse 250 Milyondur veya 200 milyondur. O’nun altında değildir. Bakın bizim neler yaptığımızı belediyeye neler kazandırdığımızı hayal edecek düşünceleri dahi yoktur.

“BORCU PAYLAŞMAZSA BEN GERÇEK RAKAMLARI PAYLAŞIRIM”

Bizim iller bankamıza üç konuda borcumuz olmuştur. 31 Mart itibariyle de bunu biliyoruz. Kendisine soruyorum söylerse eyvallah ama söylemezse yine bir basın açıklaması yaparak ben bunu söyleyeceğim. Oraya olan borcumuzda dediğim gibi üç konu üzerinedir. Birincisi Bolu Belediye hizmet binası, bir tanesi kara dere sularıyla alakalıdır ve bir tanesi de bu kolektör hattıyla alakalıdır. Onun dışında Bolu Belediyesinin bir lira borcu yoktur. Ben bilgilerin kendisine doğru verilmediğini söylüyorum. Bu kadar borç olmadığını söylüyorum. Aksini o paylaşsın yoksa o paylaşmasa ben önümüzde süreç içerisinde paylaşacağım. Ama yine altın çizerek söylüyorum kesinlikle Bolu Belediyesinin 462 milyon lira borcu yoktur.

“NE VAR ORTADA HANGİ PROJEN BAŞLADIN”

İlk defa böyle bir açıklama yapıyoruz. Ne var ortada, hangi projen başladı. Hangi projenin harfiyatına inşaatına başladın. Ne yapıyorsun; Sokaklarda böcek ilaçlaması, ondan sonra personeli toplayıp sadece sokaklarda çöp toplama. İyi güzel hoşta; Bolu halkı sosyal medyada paylaşıyor, çöpten de geçilmiyor. Paylaşıldıktan sonra topluyorlar. Bakın Gölcük ne halde. Yapılan doğur bir şey varsa hepimiz alkışlayalım ama yanlış bir şey varsa da onu da söyleyelim.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER