Bolu Gazetesi
 

Adem Evcil yazdı

 
Adem Evcil yazdı
19 Şubat 2020 - 14:53 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Zalime ‘dur’ diyecek bu şanlı şerefli Türk Milletidir

Son günlerde Amerikan düşünce kuruluşu Rand Corporation’ın yayınlamış olduğu raporla birlikte Türkiye’de tekrar darbe olacağı söylentileri bazı çevrelerce dillendirilmeye başlanarak suni gündem oluşturulmaya çalışılmaktadır.

Sn. Gül ve Davutoğlu’nun yapmış olduğu açıklamalarda bu çevrelerin gizli niyetlerine çanak tutmaktadır.

Gezi parkı olayları tam bir vandallık örneğidir;

Devlet milyonlarca lira zarara uğratılmış, Türk Bayrakları yakılmış, kamu malları talan edilmiş, anarşi zirve yapmış, devlet otoritesi yok sayılmıştır.

An itibariyle suni gündemler oluşturarak devletin odağını başka yerlere çevirme gayreti son derece yanlıştır. Türkiye’nin etrafı tam bir ateş çemberine dönmüştür.

İdlip’teki gelişmeler, KKTC cumhurbaşkanının açıklamaları, AB ve NATO’nun tutumumu, Rusya’nın ikircikli tavrı bunun en büyük göstergesidir.

Devlet yönetiminde mutlak dost ve düşman ilkesi yoktur. Devletlerin menfaatleri vardır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihten bu yana kendi menfaatlerini canı pahasına savunmakta ve savunmaya da devam edecektir. Zira Büyük devlet olmak bunu gerektirir.

15 Temmuz hain darbe girişiminin hemen arkasından başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı ve devamında düzenlenen harekatlarla Türkiye Cumhuriyeti Devleti dünyaya bir mesaj vermiştir. En güçsüz zannedildiği anda şahlanmış ve sınırlarında kurulmak istenen terör devletini yerle yeksan etmiştir. Bununla da yetinmeyip içerisindeki hainlere de geçit vermemiştir.

Her Türk Genci Misakı Millinin ne olduğunu bilmeli, anlamalı ve milli şuurla idrak etmelidir. O zaman Suriye’de, Irak’ta, Libya’da, KKTC’ de ne işimiz var daha anlaşılır olacaktır.

Darbeye gelince; bu millet 15 Temmuz’da darbeler tarihine dur demiş, geleceğine vurulmak istenen zincirleri kırmıştır. Türk milleti esaret altında yaşamaktansa seve seve şehadet diyecektir. Dünyadaki mazlumların son umudu büyük ve güçlü Türkiye’dir. Bu ülkü altında birleşmek hepimizin tarihi ve vicdani sorumluluğudur. İslamın ilk kıblesinin talan edilmesinin hesabını soracak bu millettir. Mymarda sadece müslüman oldukları için katledilen mazlumların hesabını soracak olanda bu millettir. Doğu Türkistan’da katledilen milyonlarca kardeşimizin hesabını soracak ta bu millettir. Dahası Musul’da, Kerkük’te, Kırım’da, Kongo’da, Afrika’da, Libya’da, Suriye’de velhasıl dünya’nın neresinde olursa olsun zalime ‘dur’ diyecek bu şanlı şerefli Türk Milletidir.

Allah Türkü korusun ve yüceltsin.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER