Bolu Gazetesi
 

Zabıtadan çok anlamlı broşür

 
Zabıtadan çok anlamlı broşür
12 Ekim 2017 - 22:27 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Bolu Belediyesi zabıta ekipleri kaldırımlara park eden araçlara ceza kesmek yerine broşür dağıttı. Zabıta kaldırımlara park eden araçların camlarına taktığı broşürlerle çok manidar bir mesaj vermiş oldu.

Trafik zabıtası ekipleri kaldırımlara park eden araçların ön camına, geçtiğimiz günlerde Avrupa şampiyonu olan Ampute milli takımımızın fotoğrafının basılı olduğu ve altında da “Arabanı kaldırıma park etme, Engelli yollarına araç park etme, Engelli araç yerlerine park etme.. ONLARI ONURLANDIR” mesajının yazıldığı broşürleri taktı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Zabıta Müdürü Hamdi Öztürk, ” Bu broşürlerden büyük olanları kamu alanlarına astık. Küçük olanı da kaldırımları işgal eden araçlara ceza yazmak yerine algı ve farkındalık yaratmak için bu evraktan koyuyoruz. Bizim amacımız halkımıza ceza kesmek değil. Ama halkımız özellikle engelli vatandaşlarımızı akıllarına getirip kaldırımlara park etmesinler. Geçtiğimiz günlerde ampute takımımız ülkemizi sevince boğdu. Bizlerde onların daha rahat yaşayabilmesi için çok hassas davranmak zorundayız. Kaldırımlara park edilen araçlar engelli vatandaşlarımıza büyük sıkıntı yaratıyor. Lütfen kaldırımlara park ederken o insanları aklınıza getirin” dedi.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
mobil(1)
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER