Bolu Gazetesi
 

Yangında küle dönmüştü,yeniden yeşeriyor

 
Yangında küle dönmüştü,yeniden yeşeriyor
08 Kasım 2018 - 9:05 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

2016 yılında çıkan orman yangınında 10 hektarlık alanın tamamen küle döndüğü Seben’in Mandır Köyünün yaylasında ki bu alana 3 bin fidan dikildi.

Bundan 2 yıl önce çıkan orman yangınında Mandır yaylasındaki 10 hektarlık alanda ağaçların tümü yanarak küle dönmüştü. Bolu Valiliği, Orman Genel Müdürlüğü ve Seben Belediyesinin “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor Ağaçlandırma İşbirliği Protokolü “kapsamında düzenlenen “Birlikte Büyüyoruz Ormanı” için Mandır yaylasında gercekleşen fidan dikme etkinliğinde 3 bin karaçam fidanları toprak ile buluştu.

Seben’de eğitim gören öğrencilerle birlikte halkta fidan dikimine büyük ilgi gösterdi. Öğrencilerle birlikte fidan diken Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, “Şu ana kadar çok ciddi çalışmalar ortaya konuldu. Önceden de bu alana 10 bin fidan dikmiştik. Bugünde 3 bin fidan dikerek bu yangının izlerini siliyoruz. Serin ve uzak olan bu bölgeye büyük bir aşk ve şevkle gelen, bir fidan da benim olsun diyen, memleketini, yeşili ve ormanı seven, fedakârlık yapan vatandaşlarımıza, öğrencilerimize, insanlarımıza çok teşekkür ederim.” dedi.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
mobil(1)
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER