Bolu Gazetesi
 

Turkuvaz, Bilim Şenliğine 21 proje ile katıldı

 
Turkuvaz, Bilim Şenliğine 21 proje ile katıldı
11 Ekim 2018 - 12:38 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Turkuvaz Eğitim Kurumları İlkokul-Ortaokul Müdürü Zekeriya Ünalan, geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Bolu Bilim Şenliği’ni değerlendirdi. Ünalan, proje sayısını artırarak daha çok etkinliğe katılacaklarını ifade etti.

Haber: BMA

İlimizde 3-4-5 Ekim tarihlerinde TÜBİTAK ile Bolu Belediyesi işbirliği ile Bolu Bilim Şenliği düzenlendi. Bilim Şenliğine ilimizin başarılı eğitim kurumlarından Turkuvaz Eğitim Kurumları da 21 proje ile katıldı. Gerçekleştirilen Bolu Bilim Şenliği konusunda açıklamalarda bulunan Turkuvaz Eğitim Kurumları İlkokul-Ortaokul Müdürü Zekeriya Ünalan, şenlik ile alakalı bilgiler verdi. Zekeriya Ünalan açıklamasında, “TÜBİTAK ile Bolu Belediyesi arasında yapılan bir protokol ile Bolu’da bir bilim şenliği hazırlandı. 3-4-5 Ekim tarihlerinde Kent Meydanında 120’yi aşkın proje sergilendi. Bilim Şenliğinde ilk ve ortaokullar, STK’lar, il dışından gelen üniversiteler, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi gibi her kesimden katılımcıların projeleri sergilerdi. Biz de Turkuvaz Eğitim Kurumları olarak öğretmenlerimizin 6 ay öncesinden yaptığı hazırlıklar neticesinde 21 tane proje ile bu Bilim Şenliğinde projelerimizi sergileme imkanı bulduk” dedi.

“BÜTÜN DERSLERDEN PROJELERİMİZ VARDI”

Bilim Şenliğine katılan diğer okullara nazaran Turkuvaz Eğitim Kurumları’nın en fazla proje ile katılım sağladığını belirten Ünalan ayrıca, “Proje sayımızın fazla olması okul müdürü olarak beni mutlu etti. Ve bu projelerde 21 öğretmenimizin aktif görev alması kendilerinin proje konusunda ne kadar aktif olduğunu gösterdi. Kendilerine teşekkür ediyorum. Okulumuz henüz 2’inci yılında olmasına rağmen bu tür etkinliklere güçlü katılım göstermemiz dolayısıyla mutluyuz. Bilimsel veya eğitsel olabilir her zaman bu projelerin yanında yer alacağız. Halka ve öğrencilere projeler ile, eğitim yoluyla katkı sağlamaya çalışacağız. Diğer yandan Bilim Şenliğinde projeler arasında ayrım yapmaksızın bütün derslerden projelerimiz vardı. Dikkat çeken belki abdest alıyorum projesi olmakla birlikte projede amaç abdest almanın bilimsel anlamda açıklaması veya öğrencilere bir çocuk figürü üzerinden nasıl hızlı abdest alınabileceğinin görsel anlamda öğretilmesiydi. Bu projemiz 4’üncü sınıf Milli Eğitim Bakanlığı müfredatında yer alan bir projeydi. Okulumuzda gerçekleştirdiğimiz veli toplantılarımız ile birlikte okulumuzda bu 21 projenin bir kısmını sergileme imkanı bulduk. Gelen velilerimiz ve misafirlerimiz gün boyu hem toplantılara katılım sağlayacak hem de öğrencilerimizin öğretmenleri ile hazırlamış oldukları projeleri görme imkanı bulacaklar” ifadelerini kullandı.

“HER ZAMAN YERİMİZİ ALACAĞIZ”

Son olarak Bilim Şenliğinde stantları gezenlerden aldıkları dönütlerden bahseden Turkuvaz Eğitim Kurumları İlkokul-Ortaokul Müdürü Zekeriya Ünalanşunları söyledi: “Bilim şenliğinde stantları gezen vatandaşlarımız gerçekten Turkuvaz Eğitim Kurumlarının projelerini kayda değer gördü. Stantlarımızı ziyaret eden Vali yardımcımız, belediye başkanımız ve protokol üyeleri projelerimizi ilgiyle izlediler. Bu Bilim Şenliği süresince velilerimizden de olumlu tepkiler aldık. Velilerimizin olumlu yorumları bize projeler konusunda daha fazla çalışma heyecanı uyandırdı. İnşallah Turkuvaz Eğitim Kurumları olarak bundan sonra da bilimsel, sosyal ve eğitsel projelerde her zaman için yerimizi alacağız.”

Öğrenciler okulu ziyaret eden velilere projeleri tek tek anlattı. Öğrencilerin ve öğretmenlerin uzun bir hazırlık süreci sonrası ortaya çıkardığı projeler veliler tarafından büyük beğeniyle karşılandı.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER