Bolu Gazetesi
 

Tuncay Çelik aday adayı oldu

 
Tuncay Çelik aday adayı oldu
08 Kasım 2018 - 15:03 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Bolunun sevilen isimlerinden Tuncay Çelik Belediye Meclis Üyeliği için aday adayı oldu. Çelik bugün AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Eker’e evraklarını teslim etti.

Genç yaşına rağmen Bolu’da bir çok alanda isminden bahsettiren Tuncay Çelik uzun yıllar Bolu Gazetesi’nde de köşe yazarlığı yaptı. Aday Adaylığına bugün resmen müracaat eden Tuncay Çelik Milli Türk Talebe Birliği(MTTB) Bolu Teşkilatında daha 19 yaşındayken Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

TUNCAY ÇELİK Kimdir?
17 Kasım 1986 Yılında Bolu’nun Merkez İlçesi Bahçeköy köyünde dünyaya gelen Tuncay Çelik İlkokul 1.Sınıfı Köy okulunda Diğer Kademlerini ise Merkezde ki Gazi Paşa ve Milli Egemenlik İlk Okulunda, Ortaokulu Atatürk Ortaokulunda, Lise Öğrenimini ise Bolu Ticaret Meslek Lisesinde tamamladı. Eğitim hayatına Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İktisadi ve İdari Programlar İşletme Yönetimi alanında devam etti. Üniversite hayatı ile birlikte Doğup, büyümüş olduğu Tabiatın kalbi ve Büyük sevdası olan memleketi Bolu için, Bolu’daki Genç kardeşleri için genç yaşta hizmet etmeye ve bu uğurda bir fiil çalışmaya başladı.

Daha 19 yaşında iken Tarihimizin önde gelen ve büyük bir maziye sahip olan öğrenci derneklerinden Milli Türk Talebe Birliği’nin (MTTB) yeniden kuruluşunda yer aldı ve 3 yıl başkan yardımcısı olarak hem kentin hem de üniversitedeki kardeşlerimizin hizmetinde faaliyet göstererek, kültürel ve sosyal, bir çok organizasyonda aktif rol aldı.

Üniversite öğrenimi boyunca edinmiş olduğu bu bilgi ve birikim ile bu sefer farklı bir sivil toplum oluşumunda yer alarak, gençlik çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ederek 2007 yılından 2013 yılına kadar gençlik meclisi başkanlığı görevini yürüterek, 100 den fazla projeyi hayata geçirdi.

Tuncay Çelik Sivil Toplum Çalışmalarının yanı sıra siyasi çalışmalarda da aktif rol almış ve bu kapsamda 2009 – 2010 yılları arasında Ak Parti Bolu İl Gençlik Kolları Yerel Yönetimler Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Gençlerin yerel yönetim alanında neler yapabileceğini gençlerin gözüyle ilgili makamlara ileterek hem genç kardeşlerimizin kişisel gelişimlerini ve özgüvenlerini sağladı, hem de yerel idarecilere gençlerin düşüncelerini bir de farklı bir bakış açısıyla sundu.

2016 – 2018 yıllarında ise Milli Birlik Cemiyeti‘nin kuruluşunda yer alarak başkanlık görevini yürüttü. Cemiyetin Çalışmaları ile Ülkemizin ve milletimizin menfaatlerini korumaya yönelik programlar ve toplantılar tertip etti.

Tüm bu çalışmalarının yanında Yerel Basının önemli gazeteleri olan Takip Gazetesi ve Bolu Gazetelerinde köşe yazıları kaleme alarak İlin ve Ülkenin gündemlerine ışık tuttu. Ayrıca analiz14 isimli bir yerel gazetenin de sahibi olarak sadece köşe yazıları ile değil, ilgili haberler ile de vatandaşların doğru ve tarafsız bilgiler alması için çalışmalar yürüttü.

Medya çalışmalarına yerelde ulusal yayın yapan bir televizyon kanalı ile devam etti ve 13 Bölüm devam ettirdiği ‘’Zaman Tüneli’’ isimli bir program ile seyir dünyasında izleyicilere bir çok farklı konu ve konuklar ile hizmet etti.

Evli ve Bir çocuk sahibi olan Tuncay ÇELİK Halen Özel sektörde yönetici olarak çalışmaktadır.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
mobil(1)
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER