Bolu Gazetesi
 

‘Tarım arazilerini ranta çevirmeyeceğim’

 
‘Tarım arazilerini ranta çevirmeyeceğim’
02 Ocak 2019 - 12:25 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan tarım arazilerini ranta çevirmeyeceğini belirterek, “Tarım arazilerini rant alanı olarak gören, meralara çökmeye çalışan bir belediye başkanı olmayacağım” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan ve partililer, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünü ziyaret etti. İl Müdürü İzzet Murat’ı makamında ziyaret eden Özcan, daha sonra 4 bloktan oluşan birimleri teker teker gezerek çalışan personellerle sohbet etti.

MERALARA ÇÖKEN BİR BAŞKAN OLMAYACAĞIM

Şehirlerin geleceğinin tarımdan geçeceğini dile getiren Özcan, “Milli ekonominin temeli ziraattan geçiyor. Tarım alanlarının verimliliğini arttırmak için tüm çalışmaları gerçekleştireceğiz. Tarım arazilerini rant alanı olarak gören, meralara çökmeye çalışan bir belediye başkanı olmayacağım. Meralarımızı koruyacağız. Bolu planlı bir şekilde büyütecek” dedi.

BOLU KENDİNE YETER BİR ŞEHİR OLACAK

Özcan konuşmasını şu şekilde tamamladı:

“Konut ve sanayi alanlarımız planlı olacak. Bu şehirde tarımda yapılacak. Turizmi dağda, tarımı ovada, sanayiyi de planlanmış bölgelerde yapacağız. Şehir büyürken kendine yeter bir şehir olarak planlanacak. Hem tarımsal alanda hem turizm alanında büyüyeceğiz.”

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER