Bolu Gazetesi
 

Tanju Özcan belediyenin borcunu açıkladı

 
Tanju Özcan belediyenin borcunu açıkladı
25 Mayıs 2019 - 12:46 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Grand Köroğlu Otel’de düzenlenen iftarda basın mensupları ile bir araya geldi. Özcan Bolu Belediyesi’nin
borcunu, ”Şu an borcumuz 461 Milyon TL” şeklinde açıkladı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Grand Köroğlu Otel’de düzenlediği iftarda basın mensupları ile bir araya geldi. Başkan Özcan İftar sonrasında basının  sorularını yanıtladı.

Özcan, “Sormadan söylemek istiyorum. Belediyenin borcunu açıklamadınız diye sıkça sordunuz. Bunu açıklamamamızın tek sebebi bugüne kadar açıklanabilir olmaması. İlk geldiğimde Bolu Belediyesi’nin borçlarını arkadaşlarımızdan istedim. Bir kağıt geldi ve tahmin ettiğim kadar çıkmadı. Benim yaptığım diğer incelemelerde ise bildiğim borçların bu raporda olmadığını fark ettim. Size verdiğimiz rakam tahakkuk edilmeyenler var dediler. Bunlar sonra gelecek. Seçimden önce yaptırılan bir çok işin daha hak edişleri verilmediği için onlar borç hanesine girmemiş. Tabi seçim biter bitmez bütün hak edişler düzenlenince gördük ki borç, birkaç milyon lira artıyor.” dedi.

BELEDİYENİN 461 MİLYON BORCU VAR

Belediyenin borcunu 461 milyon olarak açıklayan Özcan, “Ne kadar olabilir diye sorduğumda 50 milyon da, 150 milyon da artabilir dediler. Borcu artık çıkarttık, kamuoyu da bilsin. Şu an borcumuz 461 Milyon TL. Bunun yaklaşık 150 Milyon TL’si İller Bankası’na, küçük bir kısmı kamu kuruluşlarına, kalanı ise esnaf ve müteahhitlere. Bunun 10 Milyon TL’sini bugün itibari ile ödedik. Belediyenin parasını kendi paramdan daha çok dikkatli harcamaya dikkat ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER