Bolu Gazetesi
 

Tanju Özcan belediye çalışanlarına bakın neler söyledi

 
Tanju Özcan belediye çalışanlarına bakın neler söyledi
03 Ocak 2019 - 11:38 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan ve çok sayıdaki parti üyesi, Bolu Belediyesi’nin Temizlik ve Veteriner İşleri Müdürlüğü çalışanları ile bir araya geldi. Personelle sohbet eden Özcan, belediye başkanı olarak seçilmesi halinde gerçekleştireceği projeler hakkında bilgiler verdi.

Belediye personelinin tedirgin olduğunu belirten Özcan, söylemleri ile çalışanların yüreğine su serperek, “Hiçbiriniz tedirgin olmayın. Hayatım boyunca kimsenin ekmeği ile oynamadım. ‘Geleyim de şunu şuraya süreyim, bunu buraya göndereyim’ gibi bir derdim yok. 14 yıl önce Bolu Belediyesi’nden çıkartılan 117 işçi arkadaşım bir kararla kapının önüne koyuldu. O insanların ne kadar sıkıntı çektiğini gayet iyi biliyorum. Dolayısıyla biz böyle bir şey yapmayacağız. Kesinlikle aklınızda böyle bir şey olmasın. Hep birlikte Bolu’ya hizmet edeceğiz. Yeri gelecek sizinle birlikte sokakları temizleyeceğim. Böylelikle motivasyonumuzu arttırıp daha heyecanlı bir çalışma ortaya koyacağız. Bolu’nun Türkiye’de parmakla gösterilen bir şehir olmasını istiyorum.” dedi.

“EN DÜŞÜK ÜCRET 2200 TL OLACAK”

Belediye personelinin asgari ücret tutarından daha fazla ücret alacağını dile getiren Özcan, “Devletin açıkladığı asgari ücret tutarından daha fazlasını vereceğiz. Çalışan arkadaşlarımızın en düşük maaşı 2200 TL olacak. İşini hakkıyla yapan, çalışan personel açısından çok verimli bir dönem olacak” diye konuştu.

“HANGİ PARTİYE ÜYE OLDUĞUNUZUN ÖNEMİ YOK”

31 Mart’tan sonra Bolu Belediyesine bahar geleceğini kaydeden Özcan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
“İşçi arkadaşlarımızın sendikalı olmasını öneriyorum. Hangi sendikaya ya da hangi partiye üye olacağınızın bir önemi yok. Bizim için önemli olan hizmettir. El ele verip Bolu’ya yapacağımız hizmette kimseyi ‘oralı, buralı’ diyerek ayırt etmeden çalışacağız.”
Tanju Özcan daha sonra Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne geçerek Hayvan hastanesinde incelemelerde bulundu.

TANJU ÖZCAN: “SENİ SÜRERİM DEVRİ BİTTİ”

Seçim çalışmalarını sürdüren Tanju Özcan daha sonra Bolu Belediyesi Şantiyesinde bulunan tüm birimlerdeki işçilerle bir araya geldi. Mesai saati başlamadan önce işçilere simit iktam eden Özcan, belediye işçilerinin sıkıntılarını dinledi.  Özcan, dayatma döneminin sona ereceğini ifade ederek, “Belediye çalışanlarına kabadayılık yapmaya gelmiyorum. Dediğim olmazsa ‘seni sürerim’ devri bitti. Böyle bir dünya yok” dedi.

EN BÜYÜK İŞVEREN BELEDİYE OLACAK

Bolu Belediyesinin üreterek büyüyeceğini ifade eden Özcan, “Üreten belediye olacağız. Ürettiğimizi satacağız. Üniversitelere, başka belediyelere hizmet satacağız. Pastayı genişleteceğiz. Bolu’nun en büyük işvereni Bolu Belediyesi olacak. Sattığımızla istihdam yaratacağız. Böylelikle giderek büyüyeceğiz” dedi.

ÜCRETLERİ BİRLİKTE BELİRLEYECEĞİZ

Belediye işçilerinin ücretlerini yapacakları çalışma ile birlikte belirleyeceklerini açıklayan Özcan, “Son 15 yılda sendika zayıfladıkça ücretler ve haklarda azalma oldu. Belediye başkanı elinde güçlü bir grev sopası olan sendikayı karşısında görmezse ücretlerde azalma devam eder. Sendika güçlenecek ki sonrasında ücretlerde artmalar olacaktır. Bu konuda şeffaf olacağız. Sendika ile toplu iş görüşmesi yapacağız. Bütçeyi açıklayacağız. Beraber belirleyeceğiz.
Eski kazanımlarımızı geri almaya gayret edeceğiz. Toplu sözleşmeden önce güncelleme yapacağız. Artan enflasyona göre belediye hizmetlerine zam yapıyorsanız belediye personeline de aynı şekilde zam yapmanız gerekiyor” şeklinde konuştu.

KADRO SAYISINI ARTTIRACAĞIZ

Belediye’deki işçi kadrosunu arttıracaklarını söyleyen Özcan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Kadrolu işçi sayısı daha önceki yıllarda belediye çok fazlaydı. Şimdi kadrosuz işçi sayısı çok var. İşçilere kadro sözü verilerek
belediyenin şirketlerine geçirildi. Biz bunu yapmayacağız. Kadrolu işçi sayısını arttıracağız. Kadrolarımızı aldıkça En kıdemli olandan başlayarak kim olduğuna bakmaksızın kadroya geçireceğiz.”

KABADAYILIK YAPMAYA GELMİYORUM

Bolu Belediyesinde 15 yıldır dayatma dönemi yaşandığını ifade eden Özcan, “Bolu’da dayatma dönemini bitireceğiz. Uygulamada sıkıntı yaşamamak için karar alınmadan önce fikir soracağız. Esnafa, belediye çalışanlarına kabadayılık yapmaya gelmiyoruz. ‘Benim dediğim olacak, olmazsa seni sürerim’ devri bitti. Yok böyle bir dünya” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER