Bolu Gazetesi
 

Tanınmış müteahhite hapis cezası

 
Tanınmış müteahhite hapis cezası
12 Ekim 2018 - 11:12 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Bolu’da bir zamanların en tanınmış müteahhitlerinden Mehmet Ali Kabataş’a paralarını aldığı halde bazı müşterilerine binaları teslim etmediği iddiasıyla açılan davada  toplam 6 yıl 8 ay hapis cezası ve 40 bin TL para cezası verdi.

Edinilen bilgiye göre, İbrahim Saz ve Hüseyin Çetinkaya isimli vatandaşların paralarını ödedikleri halde kendilerine vaat edilen binaların teslim edilmediği gerekçesiyle Mehmet Ali Kabataş’tan şikayetçi oldular. Bolu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından dolandırıcılık davası açılan Kabataş mahkemede,  “Kesinlikle dolandırıcılık kastım yoktu. Asıl mağdur benim. Dairelerin paraları ödenmedi. Beraatımı istiyorum” dedi.

TOPLAM 6 YIL 8 AY VE 40 BİN TL PARA CEZASI

Mahkeme heyeti, şikayetçi İbrahim Saz’ın şikayeti üzerine ünlü müteahhit Kabataş’a 3 yıl 4 ay hapis cezası ve 20 bin TL para cezası, Hüseyin Çetinkaya’nın davacı olması nedeniyle de aynı şekilde 3 yıl 4 ay hapis cezası ve 20 bin TL adli para cezası olmak üzere toplam 6 yıl 8 ay hapis cezası ile 40 bin TL adli para cezası verdi. Tutuksuz yargılanan Kabataş’ın cezaevine girmeyeceği öğrenildi.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER