Bolu Gazetesi
 

Stadyumun yeri belli oldu

 
Stadyumun yeri belli oldu
08 Kasım 2017 - 9:47 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Bolu’da yıllardır yapılması planlanan ancak bir türlü çözüme kavuşmayan şehir stadyumu ile ilgili somut adımlar atılmaya başlandı. Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkcı öncülüğünde Bolu Belediye Başkanlığı, Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünün katkılarıyla yapılması planlanan stadyumun yeri belli oldu.

Haber: Burhan Yeşiltaş

Bolusporlu taraftarların yıllardır yapılmasını beklediği stadyum ile ilgili girişimler resmen başladı. Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Konak, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Mustafa Alişarlı ve Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkcı, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Yerleşkesinde bulunan arazide incelemelerde bulundu.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Yerleşkesi içinde bulunan Ali Ericek camii ile yeni rektörlüğün güneyine düşen arazinin stadyum kompleksi yapılması planlanıyor. Yerleşke de bulunan araziyi çok beğenen heyet, gerekli çalışmaların yapılması için temaslara başladı.

Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkcı, stadyum konusunu Bolu Belediye Başkanı Aladdin Yılmaz’a aktardı. Yılmaz’da 8 Kasım Çarşamba günü Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nda bir takım temaslarda bulunacağını ve konuyu Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na aktaracağını ifade etti.

Bu gelişmelerin ardından bürokratik engellerinde kalkmasıyla çalışmaların başlaması bekleniyor.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
mobil(1)
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER