Bolu Gazetesi
 

Son Anadolu Aslanı Bolu’da mı vuruldu ?

 
Son Anadolu Aslanı Bolu’da mı vuruldu ?
12 Ocak 2018 - 11:34 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

1967 yılında Hürriyet Gazetesinde yayınlanan haberde Bolu’da avcıların panter vurduğu ve panterin içine saman doldurarak ücret karşılığı vatandaşlara gösterdiği görülüyor.

Tavşan avına çıkan 4 avcının Bolu Dağında panter tarafından saldırıya uğradığı avcıların domuz kurşunu ile panteri vurdukları 1967 yılında yayınlanan Hürriyet gazetesinde oldukça geniş yer bulmuş.

Haberin fotoğrafında da görülen panterin avcılar tarafından içine saman doldurulduğu ve ücret karşılığında vatandaşlara sergilendiği de haberde yer alıyor. Yine haberde bazı avcıların panterden Mudurnu’dada olduğu ve öldürülmesi için sürek avının başlatıldığı da ifade ediliyor.

SON ANADOLU ASLANI OLABİLİR

Bolu Gazetesi’nin yaptığı araştırmaya göre Bolu’da vurulan Panter’in Anadolu Aslanı olarak bilinen fakat neslinin tükendiği bilinen kedigiller familyasından bir hayvan olduğu öğrenildi. Bolu’da da görülmüş olan Anadolu Aslanının haberde yer ve belkide türünün son örneği olan bu hayvan olduğu ifade ediliyor. Bilindiği üzere geçmiş yıllarda Toros Dağlarında Anadolu aslanının ayak izi bulunmuş Bakanlık nezdinde de yapılan tüm arama tarama çalışmalarında bu hayvan görüntülenememişti.

İŞTE 51 YIL ÖNCE HÜRRİYET GAZETESİNDE ÇIKAN O HABER

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
mobil(1)
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER