Bolu Gazetesi
 

Şerefsiz babaya 30 yıl ceza

 
Şerefsiz babaya 30 yıl ceza
22 Mayıs 2019 - 9:47 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Geçtiğimiz yıl ilimiz Yeniçağa ilçesinde Dündar D.’nin öz kızına 11 yaşından beri tecavüz ettiği ortaya çıkmıştı. 16 yaşındaki genç lise öğrencisi D.D.babasından şikayetçi oldu. Kızının şikayeti üzerine başlatılan soruşturma sonrasında açılan davanın duruşması Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

Haber: C. Kutay AYKAN

Görülen davada mahkeme öz kızı D.D.’ye cinsel istismarda ve evlilik teklifinde bulunan baba Dündar D.’ye 31 yıl 6 ay ceza verdi. En yüksek sınırdan ceza veren Ağır Ceza Mahkemesi Türk Ceza Kanununa göre 30 yıldan fazla ceza veremeyeceği için cezayı 30 yıla düşürdü.

OLAYIN GEÇMİŞİ…

2017 yılında öz kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile Dündar D. hakkında dava açılmıştı. 2017 Temmuz ayında görülen ilk duruşmada ortaya çıkan olayda genç lise öğrencisi D.D. yaşadıklarını bir bir anlattı. 11 yaşından bu yana 5 yıl boyunca öz babası tarafından cinsel tacize uğradığını psikolog eşliğinde anlatan D.D., “11 yaşından beri öz babam beni hep taciz etti. Zaman zaman her gün zaman zamanda haftada 2-3 kez, sürekli olarak ellerini çamaşırlarımın içerisine sokarak hep tacizde bulundu. Annem bakkala bile gönderse babam karşı çıkıp, annemi bakkala göndererek tacizde bulunmayı sürdürüyordu. 5 yıl boyunca neler çektiğimi bir Allah bir de ben biliyorum. Babam beni kimseye söylememem için tehdit ediyordu.Söylersem bile annemin dahi hiç kimsenin bana inanmayacağını söylüyordu” iddialarında bulundu.

SENİNLE EVLENECEĞİM DEDİ

5 yıl boyunca öz babasının cinsel tacizine uğrayan 16 yaşındaki lise öğrencisi genç kızın itirafı Ağır Ceza Mahkemesi heyetini bile şok etti. Genç kız ifadesinde, “Bir keresinde annen 2 yıl içerisinde ölecek ve bende seninle evleneceğim diye bana söylemde bulundu. Bu teklife şok olmuştum” diyerek gözyaşı döktü.

DAYIM BABAMI DÖVDÜ

D.D. ifadesinde ayrıca, “Her gün tacizde bulundu. Bu duruma dayanamayarak, telefonla annemi aradım ve her şeyi ona anlattım. O da dayıma anlattı. Annem ve dayım Gerede ilçesindeki okuluma gelerek beni aldılar. Babam da gün evdeydi. Hatta annem o gün babamı arayarak, eve geleceğini söyledi. Babam da bugün gelme yarın gelirsin dedi. Dayım ve annemle birlikte gizlice eve geldik. Dayım kapının zilini çaldı.Babam benim eve geleceğimi tahmin ederek, kapıyı, üstünde sadece atletle açtı. Altında belden aşağıya hiçbir şey yoktu. Bunun üzerine dayım babamı döverek eve polis çağırdı. Öz babamdan şikayetçi ve davacıyım. Cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

ANNE DE DAVACI OLDU

Mahkemede eşinden davacı olan genç kızın annesi Fatma D., “18 yıllık evliyim. Kocamın böyle bir sapık olduğunu bilmiyordum. Zaman zaman kendisinden şüpheleniyordum. Çünkü, sürekli olarak kızımı odaya getirip, gizli gizli konuşuyorlardı. Kızım söylediklerine inanıyorum” şeklinde konuşmuştu.

Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi sapık babayı 30 yıl ağır hapis cezasına çarptırdıktan sonra dosyayı bir üst mahkeme olan İstinaf Mahkemesine göndermişti, üst mahkeme Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinin verdiği karara uyarak cezayı onadı.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER