Bolu Gazetesi
 

Ressam gözüyle Seben tuvale yansıdı

 
Ressam gözüyle Seben tuvale yansıdı
25 Eylül 2017 - 9:58 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Bolu Valisi Aydın Baruş ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Kültürlerarası Sanat Projesi kapsamında yerli ve yabancı ressamlarca yapılan çalışmaların sergilendiği sergi açılışına katıldı.

Kültürlerarası Sanat Projesi kapsamında Bolu’nun Seben ilçesine gelen 4’ü Alman 40 ressam, 1200’lü yıllara dayanan tarihi Solaklar Kaya Evleri’ni ve ilçenin doğal güzelliklerini tuvale yansıttı.

Seben Belediyesi’nin ev sahipliğinde Solaklar Kaya Evleri Prof. Dr. Halil İnalcık Sosyal Tesislerinde 6 gün boyunca çalışma yapan yerli ve yabancı ressamlar, ortaya çıkan birbirinden muhteşem eserleri de Cuma akşamı İl Kültür Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisinde düzenlenen sergi ile sanatseverlerin beğenisine sundu. 50’ye yakın eserin yer aldığı serginin açılışına sanatseverler adeta akın eti. Sergide ayrıca sırtında ve kucağındaki odun parçaları ile yere yatan Alman kadın ressam da serginin ilgi odağı oldu.

Açılışa konuk ressamların yanı sıra Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Seben Kaymakamı Tahir Yılmaz, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay ve Kültürlerarası Sanat Projesi kurucusu ve Türkiye Proje yürütücüsü sanatçı Mehmet Alagöz’ün de arasında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Vali Baruş emeği geçenleri kutladı

Bolu Valisi Aydın Baruş açılış öncesi yaptığı konuşmada emeği geçenleri kutlayarak, “Katkı sağlayan tüm ressamlarımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonra bu tür kültür-sanat aktivitelerinin el birliği ile devam etmesini diliyor, serginin ilimiz ve Seben için hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim” dedi.

Başkan Yılmaz: “Alman ressamların gelmesi önemli”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da konuk ressamlardan 3’ünün Alman olduğuna dikkat çektiği konuşmasında, “Alman vatandaşları için yapılan seyahat uyarılarına rağmen onların buraya gelmesi ülkemiz ve Bolu’muz için önemli olduğunu düşünüyorum. Demek ki sanat her şeye rağmen devam ediyor. Onun için ressamlarımıza teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sanatçı Alagöz’den destekçi kuruluşlara teşekkür

Aynı zamanda Adıyaman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı olan Prof. Dr. Alagöz ise açılışta yaptığı konuşma ile proje hakkında bilgiler verdi. Alagöz, projede emeği geçenleri de unutmayarak Bolu Valiliği, Bolu Belediye Başkanlığı ve Seben Belediye Başkanlığı’na desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Bolu Valisi Aydın Baruş ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz daha sonra beraberindeki diğer protokol üyeleri ile açılış kurdelesini keserek, sergiyi gezdi ve sergilenen eserler hakkında sanatçılardan bilgiler aldı.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
mobil(1)
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER