Bolu Gazetesi
 

Milletvekillerine karşın Yüceer kazandı

 
Milletvekillerine karşın Yüceer kazandı
08 Nisan 2019 - 11:58 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Bugün gerçekleşen ve AK Partili iki isimin yarıştığı İl Genel Meclisi Başkanlığı seçimini Bolu Milletvekilleri Fehmi Küpçü ve Arzu Aydın’ın Mazhar Bozoğlu’nu desteklemesine karşın Yaşar Yüceer kazandı.

23 üyeden 11’inin oyunu alan Yaşar Yüceer 10 üyenin oyunu alan Mazhar Bozoğlu’nu 1 oyla geçerek yeni dönemde de il genel meclis başkanı seçildi.

Önceden Merkez İlçede 4 üyesi bulunan AK Parti bilindiği üzere 31 Maert yerel seçimlerinde oy kaybı yaşayarak 3 üyeye düşmüştü. Daha önce Bolu Milletvekili Arzu Aydın’ın listelere bariz bir şekilde müdahale etmesi hatta bunu Köroğlu TV’de yayınlanan ‘Siyaset Arenası’ programında, “Ben bu partinin Milletvekiliyim. Elbette listeyi ben hazırlayacağım” diyerek ifade etmesi AK Parri tabanında pek hoş karşılanmamıştı.

AK Parti kulislerinden alınan bilgilere göre Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü Yaşar Yüceer’i seçim öncesi liste dışı bırakmaya çalışmış, İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın AK Parti Genel Merkezine giderek Yüceer’i listeye aldırmıştı.

Yine alınan bilgilere göre bugün gerçekleşen seçimlerde Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü Mazhar Bozoğlu’nu başkan seçtirmek için büyük çaba sarf etselerde kazanan Yaşar Yüceer oldu.

 

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Vatandaş ;

    Bolu kan kaybetmeye devam ediyor desenize..

    8 Nisan 2019 12:28
Etiketler :
AsEvi-Yatay2