Bolu Gazetesi
 

Kimler başkan aday adayı olacak

 
Kimler başkan aday adayı olacak
05 Temmuz 2018 - 11:46 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz muhtarlar ile yaptığı toplantıda yerel seçimlerle ilgili olarak, “Bildiğiniz gibi önümüzdeki günlerde de yerel seçim yaklaşıyor. Burada gördüğümüz pek çok arkadaşımız adaylığını açıklayacaktır. Ben de önümüzdeki dönem yeniden Bolu Belediye Başkanlığına aday olacağımı belirterek, hizmete kaldığımız yerden devam etmek istiyorum” şeklinde konuşarak yeniden bu göreve talip olduğunu açıkça ilan etti. Başkan Yılmaz’ın bu açıklamasından sonra gözler kamuoyunda isimleri Belediye Başkanlığı aday adaylığı için dillendirilen İl Başkanı Nurettin Doğanay, Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve Eski Milletvekili Ali Ercoşkun’a çevrildi.

Muhtarlarla bir araya gelerek yapılan hizmetler ve sürdürülen projeler hakkında bilgiler veren Başkan Alaaddin Yılmaz, yerel seçimler de yeniden adaylığa göz kırparak, “Bugüne kadar birlikte çalışarak Bolu’da çok başarılı işlere imza attık. Bildiğiniz gibi önümüzdeki günlerde de yerel seçim yaklaşıyor. Burada gördüğümüz pek çok arkadaşımız adaylığını açıklayacaktır. Ben de önümüzdeki dönem yeniden Bolu Belediye Başkanlığına aday olacağımı belirterek, hizmete kaldığımız yerden devam etmek istiyorum” sözlerine yer verdi.

PEKİ DİĞERLERİ NE YAPACAK ?

Şimdi gözler Bolu kamuoyunda isimleri Belediye Başkanlığı aday adaylığı için dillendirilen İl Başkanı Nurettin Doğanay, Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve Eski Milletvekili Ali Ercoşkun’a çevrildi. Bolu Gazetesi bu isimlerle ilgili son kulisleri sizler için derledi.

AK PARTİ İL BAŞKANI NURETTİN DOĞANAY; Son dönemde Bolu’da siyasi olarak yıldızı en çok parlayan isimlerin başında gelen Nurettin Doğanay’ın başarılı çalışmaları kimsenin gözlerinden kaçmıyor. Halk ile de kurduğu iyi diyalogla taraflı tarafsız herkesin taktirini kazanan Doğanay’ın yakın çevresine, “Alaaddin Yılmaz bizim ağabeyimiz. Ben ona rakip olmam. Şayet o aday olmazsa düşünebilirim. Yada Genel Merkezimizin direktiflerinde hareket ederim” dediği öğrenildi.

BAKAN YARDIMCISI FATİH METİN; Bolunun Fatihi olarak nam salan Milletvekilliği bittikten sonra sürekli olarak Bakan Yardımcılığı görevine getirilen Fatih Metin’in bu yerel seçimlerde aday adayı olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Başkanlık ve Milletvekilliği seçiminde adeta bir milletvekili adayı gibi sahada çalışan Fatih Metin’in yerel seçimlere çalıştığı oldukça dillendirilen bir konu.

ESKİ MİLLETVEKİLİ ALİ ERCOŞKUN; Seçimlerde liste dışı kalarak eski milletvekili pozisyonuna düşen Ali Ercoşkun’un uzun süredir hayallerini Belediye Başkanı olmak süslüyor. Milletvekilliği devam ederkende bu yönde ilerleyen süreçlerde çalışma yapacağı bilinen Ercoşkun’un yerel seçimlerde aday adayı olmasına kesin gözüyle bakılırken adaylık noktasında şansının sıfır olduğu değerlendiriliyor.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
mobil(1)
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER