Bolu Gazetesi
 

İTTİFAK MI DEDİNİZ ?

 
İTTİFAK MI DEDİNİZ ?
09 Şubat 2019 - 14:52 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

AK Parti cephesinin söylemlerinde olduğu gibi bende lafa ortadan gireceğim; “Biz zaten Cumhur İttifakını oluşturan partileriz..” ve kesinlikle Bolu Belediye’sinin Cumhur İttifakında kalması gerektiğine inanan bir MHP Bolu il yöneticisiyim.

Lakin siyasetin vazgeçilmez unsuru matematiktir. Rakamlar yalan söylemez. Üç beş yanılır ama inanın ki yalan söylemez.

Gerçekleri konuşalım. Bu seçimde Bolu’nun nabzı biraz farklı atıyor. Mevcut ülkenin ekonomik durumu, iptal edilen ihaleler, azalan ödenekler, son 6 ayda işten çıkartılan insan sayıları, zamlar vs.. Bunların hepsi ülkeyi yöneten mevcut siyasi irade AK Parti olduğu için; AK Partiye oy verecek seçmende kırılmalara yol açıyor.

Şuan Bolu’da kararsız kesim önceki seçimlere göre bir hayli fazla durumda. Bütün bunları göz önünde bulundurduğumuzda MHP çatısı altında bir ittifak en mantıklı yol gözüküyor. Hem Ak parti seçmeni gönlünün rahatlığı ile gidip Cumhur İttifakının ortağı MHP ye oy verecektir, hemde MHP’nin seçmeni daha fazla birbirlerine kenetlenip partisini İbrahim Doğan hocamız önderliğinde daha yukarılara taşıyıp ödüllendirecektir.

Mesele “CUMHUR İTTİFAKI”nın kazanması ise, mesele “BEKA” ise yapılacak olan bu ittifakın Milliyetçi Hareket Partisi çatı altında yapılması kanaatindeyim.

Bu konu hakkında zaten Fatih Metin bey’de genel merkez uygun görürse geri çekilebileceğini bir çok defa açık yüreklilikle dile getirmiştir. Bizler bu vatanın, bu memleketin sevdalılarıyız. Tek sevdamız vatan, tek sevdamız memleket.

Bolu’yu ehline emanet edelim. BOLU kazansın, memleket kazansın..

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER