Bolu Gazetesi
 

İlçenin kadınlarına karış karış ülkeyi gezdiriyor

 
İlçenin kadınlarına karış karış ülkeyi gezdiriyor
15 Ekim 2018 - 11:30 'de eklendi.
MAZI LOUNGE

Seben Belediyesi ilçe halkının ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde görmeleri amacıyla düzenlenen kültür gezileri kapsamında “Safranbolu Kültür Gezisi” düzenlendi.

46 Sebenli hanımın katılımıyla gerçekleşen gezide rehberin eşliğinde 600 yıllık Osmanlı Yörük köyü, Sipahioğlu konağı, Kristal teras, Hıdırlık Tepesi, Kaymakam evi, Yemeniciler Arastası ve Demirciler çarşısını gezdiler. Ardından safran tarlasında safran hasatının nasıl gerçekleştiğini de izlediler.

Yıllardir Sebenlileri kültür gezileriyle buluşturan Seben Belediyesi Başkani Süleyman Özbağ “Ülkemizde sahip olduğumuz tarihi, kültürel, coğrafi zenginliği ifade eden eserleri, mekanları yerinde görmek, tanımak gerekiyor düşüncesinden hareketle bu yıl içerisinde düzenlemiş olduğumuz Bursa, Çanakkale, Konya, İstanbul kültür gezilerinin ardından Safranbolu kültür gezisini de gerçekleştirdik. Bay-Bayan bütün vatandaşlarımızdan gelen talep doğrultusunda en kısa zamanda Mudurnu- Göynuk – Abant- Yedigöller ve Beypazarına da geziler düzenleyeceğiz.”dedi.

HABER HAKKINDA YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Etiketler :
AsEvi-Yatay2
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER